Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     276
             Vakar:      541
            


twitterBlogo arī Tu!
Sabiedrība: Aicinājums pievienoties “Lielajai Talkai” 23.aprīlī (0)

Lielā Talka norisināsies sestdien, 23.aprīlī no plkst.9.00-15.00.vienlaicīgi visā Latvijā!

Jēkabpilī

Lai Latvijas simtgadi sagaidītu skaistā, zaļā un tīrā valstī, Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina visus pilsētas iedzīvotājus, pašvaldības iestādes un struktūrvienības, valsts iestādes un uzņēmumus, nevalstiskās organizācijas, garāžu kooperatīvu biedrus piedalīties Lielajā Talkā.

Kur talkot:

 • Lai saglabātu kultūrvēsturisko mantojumu, rūpētos par tīru, zaļu Latviju, Jēkabpils pilsētas pašvaldība aicina talciniekus sakopt Kapeles kapus, kuros atrodas vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļi. Pulcēšanās plkst. 9.00 pie Kapeles kapiem.

 • Čaklas darba rokas nepieciešamās arī dzīvnieku patversmes apkārtnes sakopšanā. Pulcēšanās plkst. 9.00 pie dzīvnieku patversmes Zvaigžņu ielā 1A.

 • Tiks turpināti sakopšanas darbi Meža parkā un pie Radžu ūdenskrātuves. Pulcēšanās vieta plkst. 9.00 Radžu ūdenskrātuves pludmalē pie inspektoru namiņa.

 • Pirmsskolas izglītības iestādes „Zvaigznīte” filiāles ( Jaunā ielā) bērnu vecāki kopā ar bērniem uzlabos, atjaunos, labiekārtos grupiņu spēļu laukumus.

 • Pilsētas centrā esošā dīķa, kas atrodas starp Neretas un Brīvības ielām sakopšana. Pulcēšanās plkst. 9.00 pie dīķa.

 • Daugavas malas, kas atrodas pretī Celtnieku ielas mikrorajonam sakopšana.

  Ikviens brīvprātīgais talkotājs var pievienoties kādai no minētajām talkas vietām vai  rīkot savu talku kādas sabiedriskas vietas sakopšanai, to reģistrējot mājaslapā http://www.talkas.lv. Pēc talkas vietas reģistrācijas jāizvēlas atbildīgā persona, kas attiecīgajā teritorijā organizē talku un nodrošina savus talciniekus ar atkritumu maisiem.

  Kur saņemt atkritumu maisus.

  Lielās talkas atkritumu maisi šogad ir baltā krāsā ar sarkanu svītru un tos bezmaksas varēs saņemt par reģistrētās talkas vietas atbildīgā persona 21. un 22.aprīlī no plkst.8.00-9.00 Pasta ielā 37A ( pagalmā aiz laikraksta „Brīvā Daugava” no Katoļu ielas). Talkas maisi ir paredzēti plastmasas un citiem atkritumiem, tajos nav jāmet lapas vai zari.

  Kur atstāt piepildītos maisus

  Talkā pildītos maisus atstāj reģistrētajā talkas vietā, par Talku atbildīgais par to paziņo pašvaldības talkas koordinatoriem.

  Ko iesākt ar aizdomīgiem atkritumiem

  Ja talkojot tiek ieraudzītas injekciju šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatori, baterijas, kā arī citi bīstami atkritumi- tad tos neaiztikt. Par šādu priekšmetu atrašanās vietu informējiet Talkas atbildīgos.

  Kā apģērbties dodoties uz talku

  Talkojot noteikti lietot darba cimdus. Lai pasargātu sevi no ādas nobrāzumiem, kas var rasties strādājot, koku un krūmu tuvumā jāvelk garās bikses, krekls vai jaka ar garām piedurknēm. Kājās jāvelk slēgti apavi ar pietiekami cietu (biezu) zoli, lai pēdās neieduras, kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā jāliek cepure vai lakats. Šāds apģērbs pasargās arī no ērču kodieniem

  Ko ņemt līdzi dodoties uz talku

  Dodoties talkot, noteikti līdzi jāņem savi ģimenes locekļi, draugi, radi, darba kolēģi, kaimiņi un, protams, darba prieks.

  Lai izvairītos no publisko sabiedrisko vietu piesārņošanas ar saimniecībā nevajadzīgiem lielgabarīta sadzīves atkritumiem (savu laiku nokalpojušām mēbelēm), bet ne būvgružiem, sadzīves atkritumiem un pērnajām lapām, talkas dienā ( 23.aprīlī) pašvaldība pēc saraksta organizēs šo atkritumu izvešanu no privātmājām bez maksas, tāpēc ikvienam privātmājas iedzīvotājam ir iespēja pieteikt šo atkritumu izvešanu līdz 21.aprīlim SIA „Jēkabpils pakalpojumi” dispečerei pa tālruni 65237660.

  Atgādinām, ka Jēkabpils pilsētā sadzīves atkritumu, automobiļu riepu, nolietotas elektrotehnikas u.c. izvešanu no privātmājām, garāžu kooperatīviem, iestādēm, organizācijā, uzņēmumiem par samaksu veic SIA „Jēkabpils pakalpojumi” (tālrunis dispečerei 65237660). Pašvaldība iepriekšminētos atkritumus no privātmājām talkas laikā nevedīs, vedīs tikai tos atkritumus, kas savākti no īpašumiem piegulošajām pilsētas teritorijām un salikti īpašajos talkas maisos.

  Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, kuri talkas laikā vēlēsies sakopt māju apkārtnes, iepriekš jāsazinās ar namu apsaimniekotāju, lai vienotos par veicamajiem darbiem:

  SIA „Pils namu pārvalde”- Aivars Gadzāns- 20027315,

  SIA „JK Namu pārvalde”- Andreja Pormaļa ielā 39 – 7.kabinetā un Kārļa Skaubīša ielā 20-2.dzīvoklī. 

  Neskaidrību gadījumā pirms talkas un arī talkas laikā var zvanīt Lielās talkas koordinatoriem:

  Iveta Vārna -29275368

  Anita Truksne - 26131430

 

Aknīstes novadā

Aknīstes novadā talkas koordinators ir Jānis Gavars, 65237754 vai 28685224, epasts janis.gavars@akniste.lv 

23.aprīlī plkst. 9.00 pulcēšanās pie Aknīstes novada domes, Asares pagasta pārvaldes, Ancenes DUS, Gārsenes pagasta pārvaldes, Gārsenes pils. Lielās talkas atkritumu maisi šogad ir baltā krāsā ar sarkanu svītru, un tos bez maksas varēs saņemt pie talkas koordinatora.

Plkst.12.00 Aknīstē estrādē, pie  Asares pagasta pārvaldes, Ancenes DUS, Gārsenes pagasta pārvaldes ,Gārsenes pils talkotāji aicnāti pie kopīga putras katla.

Pieteiktās vai  www.talkas.lv  atzīmētās piegružotās vietas Aknīstes novadā:
estrādes apkārtne, Meliaratoru un Tirgus ielas krustojums, Elsītes upes krasti, autokrosa trase, Tuņķeļu kapsēta, Asares muižas parks, Zuju ezera krasti,
Vecuižas ezera krasti, Gārsenes pagasta teritorija, "Aroniju" mājas apkārtne, Gārsenes pils apkārtne, Gārsenes parka takas.


Salas novadā

• Salā, pulcēšanās plkst. 9.00 pie Salas kultūras nama; atbildīgā persona V. Stolere, T. 29612095;
• Biržos, pulcēšanās plkst. 9.00 pie Biržu Tautas nama; atbildīgā persona G. Lavigina, T. 26249834;
• Ošānos, pulcēšanās plkst. 9.00 Ošānu 14.mājas pagalmā; atbildīgā persona I. Jageloviča, T. 26216969;
• Sēlpilī, pulcēšanās plkst. 9.00 Zvejnieklīcī; atbildīgā persona A. Bārzdiņa, T. 27839705

Talcinieki aicināti ņemt līdzi darba cimdus. Maisi tiks sarūpēti no talkas organizatoru puses.

Novada sakopšanas talkas notiks visa mēneša garumā. Tajās piedalīsies arī Biržu pamatskola, Biržu internātpamatskola, Salas vidusskola, PII „Ābelīte”, bāreņu nams „Līkumi”, Salas novada pašvaldības un kultūras darbinieki, SIA „Vīgants” darbinieki, Sēlpils pagasta pārvaldes un kultūras darbinieki.

Aicinām iedzīvotājus piedalīties talkās un mainīt ikdienas paradumus, nepiesārņot apkārtni un nemest atkritumus mežos un ceļmalās. Sanāksim kopā un sakopsim!


Krustpils novadā

Krustpils novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus nepalikt malā un iesaistīties talkošanā arī Krustpils novada teritorijā.
Krustpils novada talkotāji aicināti talkot:

Kūku pagastā – Asotes pilskalnā, Rogāļu gravā, Pupenu kapos, Ildzenieku ezera krastā, Dreimaņos;

Krustpils pagastā – Pie Baltās krāces, pie Prižu kraujas, kā arī visas nedēļas garumā tiek koptas pagasta ceļu malas un grāvji;

Atašienes pagastā – Marinzejas muižas parkā, pie Atašienes kultūras nama un pie Atašienes pagasta pārvaldes ēkas;

Vīpes pagastā – Vīpes centrā;

Mežāres pagastā – pie Mežāres pamatskolas (22.04.), kā arī 23.04. pie pagasta pārvaldes ēkas;

Variešu pagastā – Variešu birzītē.

Paralēli novada rīkotajām aktivitātēm talkotāji aicināti iesaistīties Baļotes ezera krasta sakopšanas talkā, kur pēc makšķernieku iniciatīvaslabiekārtot apkārtni aicināts ikviens apkārtnes iedzīvotājs un darboties gribētājs. Sīkāka informācija: 25671222.

Kā arī biedrība “LiVelo” aicina ikvienu talkotgribētāju un veloentuziastu uz Kūku pagasta mežiem, kur, iztīrot gravu pie Silabebru ezera, tiktu izveidota vieta, kurā vēlāk norisināsies Kūku MTB Maratona distances posms. Sīkāka informācija http://www.livelo-team.lv/ vai sazinoties ar Daini Skrūzmani pa tālruni 26350848.

Ikviens brīvprātīgais talkotājs var pievienoties kādai no minētajām talkas vietām vai rīkot savu talku kādas sabiedriskas vietas sakopšanai, to reģistrējot mājaslapā www.talkas.lv. Pēc talkas vietas reģistrācijas jāizvēlas atbildīgā persona, kas attiecīgajā teritorijā organizē talku un nodrošina savus talciniekus ar atkritumu maisiem.

Informāciju sagatavoja Ieva Lapiņa,
Krustpils novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste


Jēkabpils novadā

Talkas aktivitātes plānots sākt ap plkst 9.00.

Ābeļu pagasts

Izgāzto atkritumu savākšana gar ceļmalu uz Lašiem un mežā (Ābeļu pagasta pārvalde, Raimonds Jaudzems, 26587126). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi).
Veselības takas Brodos sakopšana (Ābeļu tautas deju kolektīvs, Juris Turlajs, 28395556). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi).

Ābeļu pamatskolas pievadceļu, Daugavas malas un skolas teritorijas sakopšana (Ābeļu pamatskola, Juris Gaigals, 26422133). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi, piedāvāta maltīte).

 

Dignājas pagasts

Vandānu ciema apkārtnes sakārtošana (Dignājas pagasta pārvalde, Jānis Raubiška, 29426300). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi, piedāvāta maltīte).

Dignājas pamatskolas apkārtnes sakopšana: vējā nolauzto zaru vākšana, pērno lapu grābšana, kurmju rakumu līdzināšana zālājos, sporta laukumā utml. (Dignājas pamatskola, Anda Ķiploka, 26406844). (Talciniekiem tiks piedāvāta maltīte, talkas vietā tiks atskaņota mūzika).

 

Dunavas pagasts

Pieminekļa „Daugavas plostniekiem” apkārtnes sakopšana (Dunavas bibliotēka, Sandis Ruļuks, 26001672). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi, piedāvāta maltīte).

Dunavas pamatskolas apkārtnes sakārtošana (lapu grābšana, atkritumu savākšana u.c.) (Dunavas pamatskola, Anna Guģe, 28342108). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi, piedāvāta maltīte).

Tadenavas bibliotēkai līdzās esošā pašvaldības īpašuma sakopšana (tiks attīrīts apaugums, zāģēti krūmi, attīrītas ēkas) (Jēkabpils novada administrācija, Jānis Subatiņš, 29126223) (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi, piedāvāta maltīte)

 

Kalna pagasts

Birzes sakopšana Dubultos pie Kalna kultūras nama (nolauzto koku novākšana, sauso zaru savākšana, atvašu pļaušana), atpūtas vietas ierīkošana. (Kalna kultūras nams, Sandra Vecumniece, 26824411).

Pie Doktorāta A. Grīna parka teritorijas sakopšana (lapu grābšana, sauso zaru savākšana, dekoratīvo koku apravēšana). (Kalna pagasta pārvalde, Maruta Cankale, 29282318).

Ūdenānu kapsētas teritorijas sakopšana (Agnese Vilcāne, 29608273).

 

Leimaņu pagasts

Daudzstāvu dzīvojamo māju apkārtnes sakopšana, autobusa pieturas sakopšana, pagasta pārvaldes apkārtnes sakopšana (Leimaņu pagasta pārvalde, Antons Tropiks, 29452995).

Leimaņos pie Žeikaru mājām pie Augusta akmens, pie bunkuriem apkārtnes sakopšanas darbi. Zāģēt kokus, iekārtot atpūtas vietu (Olita Spēka, 27008981). (Talciniekiem tiks piedāvāta maltīte).

Sakopsim Leimaņu vēsturiskā centra Amatnieku ielu un seno Ulmaņlaika Pormaļa tirgotavas mājas apkārtni (Biedrība “Akācija plus”, Inita Lāce, 25945299). (Talciniekiem tiks piedāvāta maltīte).

Leimaņu kapsētas teritorijas sakopšana(lapu grābšana, sauso zaru savākšana, dekoratīvo skujeņu apbēršana ar minerālmēslojumu). (Leimaņu pagasta pārvalde, Ruta Gremze, 29503376)

Leimaņu tautas nama parka teritorijas sakopšana, parka atpūtas solu un galdu uzstādīšana, teritorijai piegulošās autobusu pieturas vietas sakopšana. (Leimaņu tautas nams, Gints Audzītis, 28315265).

 

Rubenes pagasts

Bērzu kapu sakopšanas darbi – lapu grābšana, sauso koku un zaru izzāģēšana. (Rubenes pagasta pārvalde, Ināra Preitāga, 29125129). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi).

Rubeņu daudzdzīvokļu māju “Rītausmas” un “Saulgrieži” garāžu apkārtnes sakopšana (Rubenes pagasta pārvalde, Juris Rubiķis, 29213854). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi).

Rubeņu pamatskolas apkārtnes sakopšana, atkritumu salasīšana uz pagasta ceļiem Rubeņu centrā. (Rubeņu pamatskola, Ināra Kantāne, 29388480). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi).

Tiks veikti labiekārtošanas darbi pie internāta ēkas, kur atrodas hokeja kluba telpas, uzlikts siets hokeja laukumam. (HK Rubeņi, Juris Rubiķis, 29213854). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi).

Rubenes pagasta pārvaldes apkārtnes sakopšana, atkritumu savākšana uz pagasta ceļiem. (Rubenes pagasta pārvalde, Intra Kurme, 29461988). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi).

Kaldabruņas skolas apkārtnes sakopšana, baskāju takas atjaunošana. (Biedrība “Ūdenszīmes”, Ieva Jātniece, 29548967). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi).
Muktānu kapu sakopšana – sauso zaru un koku izzāģēšana, lapu grābšana. (Rubenes pagasta pārvalde, Ināra Preitāga, 29125129). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi).

 

Zasas pagasts

Liepu meža muzeja teritorijas sakopšana. (Zasas pagasta pārvalde, Juris Krūmiņš, 26800957). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi, piedāvāta maltīte).

Staģu kapu teritorijas sakopšana. (Zasas pagasta pārvalde, Juris Krūmiņš, 26800957). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi, piedāvāta maltīte).

Skolas apkārtnes un Zasas parka teritorijas sakopšanas darbi (Zasas vidusskola, Olita Spēka, 27008981). (Talciniekiem tiks piedāvāta maltīte).

Baznīcas apkārtnes un kapsētas sakopšana. (Zasas pagasta pārvalde, Juris Krūmiņš, 26800957). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi , piedāvāta maltīte).

Zasas muižas parka teritorijas sakopšana. (Zasas pagasta pārvalde, Juris Krūmiņš, 26800957). (Talciniekiem tiks piešķirti darba cimdi,  piedāvāta maltīte)

Informāciju apkopoja K.Sēlis


Viesītes novadā

 22.04.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom