Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     276
             Vakar:      541
            


twitterBlogo arī Tu!
Valstī: Lielās Talkas laikā savāktas 1989 tonnas atkritumus (0)

Pēc Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācijas apkopotajiem datiem šī gada Lielās Talkas laikā no oficiālajām talkas vietām savāktas 1989 tonnas atkritumu, kas ir par 2% vairāk nekā pērn.

Taču šajā gadā tika pieteiktas vairāk talkošanas vietas un talkā piedalījās vairāk cilvēku nekā pērn, tātad vidēji uz vienu talkas vietu savākto atkritumu skaits ir samazinājies.

Visvairāk atkritumu pieņemts cieto sadzīves atkritumu apglabāšanas poligonā „Getliņi”, kur no Rīgas un tās apkārtnes pieņemti 40% no kopējiem Lielās Talkas laikā savāktajiem atkritumiem. Šogad pirmo reizi Rīgā pieņemtie atkritumi tika sašķiroti, lai derīgos atkritumus nodotu otrreizējai pārstrādei.

Kopumā Lielajā Talkā sakopt un labiekārtot apkārtējo vidi 1750 apstiprinātajās talkas vietās bija devušies aptuveni 190 000 cilvēku, kā rezultātā tika atkārtots 2011.gadā uzstādītais talkas dalībnieku skaita rekords. Visvairāk cilvēku dažādās vides kopšanas aktivitātes pulcējušies Rīgā un Vidzemē, kur talkojuši aptuveni trešdaļa talkas dalībnieku, gandrīz tikpat aktīva bijusi arī Latgale. Ceturtdaļa Lielās Talkas brīvprātīgo talkas dalībnieku piedalījušies talkās Zemgalē, bet 13% talkojuši Kurzemē.

 “Latviešiem talkas bija, ir un būs, tomēr ikvienam Latvijas iedzīvotājam būtu jāsaprot, ka nevienu citu vietu mēs nekad nevarēsim pilntiesīgi saukt par savu dzimteni – vietu, kur esam dzimuši un kur ir mūsu saknes. Tāpēc aicinu ikdienas rūpēties par sevi un šo vietu. Latvijai ir jābūt zaļai!” visus Latvijas iedzīvotājus aicina aizdomāties Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

"Lielo talku 2016" atbalsta lieldraugi "Rīgas brīvostas pārvalde", būves firma "Binders" un "Latvijas Valsts meži", kā arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Latvijas Vides aizsardzības fonds, Latvijas Atkritumu saimniecības uzņēmumu asociācija, RIMI un "DHL". Par Lielās Talkas jaunumiem šogad ziņo atbalstītāji LNT, TV3, Pirmais Baltijas kanāls, Rīga TV24, TVnet.lv, Latvijas radio 2, PIECI.LV, 1188 un nacionālā informācijas aģentūra LETA. Tāpat par atbalstu paldies sakām tulkošanas birojam "Valodu koks".

 

Madara Laicāne
Lielās Talkas mediju koordinatore 11.05.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom