Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     273
             Vakar:      433
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Veselība: BENU Aptiekas kā pirmās uzsāk e-recepšu apkalpošanu (0)

No 27.oktobra BENU Aptiekas sāk pieņemt pirmās elektroniskās receptes jeb e-receptes. Elektroniskā recepte ir daļa no e-veselības jeb Vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmas, kuras darbību Latvijā plānots pilnībā uzsākt ar šā gada 1. decembri.

BENU Aptiekas ir pirmās aptiekas Latvijā, kuras uzsāk e-recepšu apkalpošanu. Kopš šodienas receptes tiek pieņemtas četrās BENU Aptiekās Rīgā - Brīvības ielā 194, Brīvības ielā 373, t/c „Alfa” un t/c „Domina Shopping”. Savukārt reģionos šo sistēmu pirmā ir ieviesusi BENU Aptieka Liepājā, Ganību ielā 175-177. Tuvākās nedēļas laikā e-recepšu pieņemšanu uzsāks vēl 13 BENU Aptiekas.

„Esam veikuši rūpīgus sagatavošanās darbus, lai jau savlaicīgi varētu uzsākt e-recepšu sistēmas lietošanu. Pilotaptieku farmaceitiem būs iespēja iepazīt sistēmas darbības nianses un kvalitāti kā arī sniegt  savas atsauksmes un ierosinājumus  Veselības ministrijai un Nacionālajam veselības dienestam ar kuriem aktīvi sadarbojamies. Arī ārstiem un klientiem tā ir iespēja izmēģināt e-receptes darbību” komentē „BENU Aptieka Latvija” mazumtirdzniecības direktore Anete Rožkalna.

Patlaban BENU Aptiekās norit darbs arī pie aptieku iekšējās sistēmas pielāgošanas e-receptes apkalpošanai.

E-recepti pacients var saņemt, ja sistēmu jau izmanto viņa ārstējošais ārsts. Šādā gadījumā tā tiek ievadīta e-veselības sistēmā un aizstāj līdzšinējās papīra formas recepti. Pacientam, ierodoties aptiekā, jāuzrāda farmaceitam personu apliecinošs dokuments, bet farmaceits pēc pacienta datiem sistēmā saņem visu informāciju par izsniedzamajiem medikamentiem.

 

Lelde Sāre - Jansone
„P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības” 28.10.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom