Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     340
             Vakar:      484
            


twitterBlogo arī Tu!
Kaimiņos: Atklās Aijas Bley izstādi “Sapņotāji” (0)

29.oktobrī plkst.16:00 Mūsdienu mākslas galerijā tiks atklāta Aijas Bley fotoizstāde “Sapņotāji”, kas tapusi sadarbībā ar Līvānu iedzīvotājiem. Izstāde būs apskatāma līdz 10.decembrim.

No 21.-23.oktobrim Līvānos norisinājās Aijas Bley Portretu darbnīca “Sapņotāji”, kurā piedalījās 10 līvānieši. Cilvēki tika aicināti atsaukt “ķermeniskajā atmiņā” atbrīvotības un snauda stāvokli.

Apstādināt uz brīdi laiku. Nostopēt ikdienas rutīnu. Piefiksēt un apstādināt kādu sev raksturīgu darbību, kustību, žestu. Nonākt šī stāvokļa meditācijā. Fotogrāfa uzdevums ir nofiksēt šo modeļa un telpas sirreālo mijiedarbību.

“Kad cilvēks iesnaužas, viņa ķermenis atbrīvojas. Tas izskatās tā, it kā to būtu uz brīdi pametis gars. Taču tas nav miris ķermenis. Gars nekur nav pazudis. Atbrīvojis ķermeni, tas uzlādē un nospriego telpu ap to. Veidojot “snaudošos” portretus, vēlējos panākt šī miera un vienlaikus uzlādētās telpas sajūtu,” darbnīcu komentē māksliniece.

Izstādes ekspozīcijā būs apskatāmas fotogrāfijas no darbnīcas “Sapņotāji” un Aijas Bley senāk radītie portreti.

Aija Bley ir filmu režisore un fotogrāfe, kas veidojusi vairāk nekā 25 video. Mākslinieces personālizstāde “Vēlāk” Latvijas Fotogrāfijas muzejā tika nominēta Purvīša balvas pusfinālam 2013. gadā. Viņa ir beigusi Latvijas Mūzikas akadēmiju svētku režijas specialitātē, Latvijas Kultūras akadēmiju kino režijas specialitātē, studē Latvijas Mākslas akadēmijā vizuālo komunikāciju, piedalījusies starptautiski atzītās fotogrāfijas meistarklasēs un ISSP fotoskolā.

Mūsdienu mākslas galerija atrodas Rīgas ielā 108a, Līvānos, tās apmeklējums – bez maksas. Galerijas darba laiks – no trešdienas līdz sestdienai no pl.12:00-18:00. Mūsdienu mākslas galerijas darbības virzieni ir izstāžu darbība, neformālās un tālākizglītības joma un inovatīvu kultūras pasākumu organizēšana. Galerijas mērķis ir sekmēt dažādas mākslas izpausmes reģionā un vecināt to pieejamību vietējiem iedzīvotājiem, nodrošinot kvalitatīvu un inovatīvu kultūras pasākumu piedāvājumu.

Vairāk informācijas:
www.facebook.com/musdienumaksla

Lāsma Vindule,
Mūsdienu mākslas galerija
Biedrības “Galerija” valdes locekle
 29.10.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom