Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     59
             Vakar:      433
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Izglītība: Tiesā ierosināta pirmā lieta par skolu reorganizāciju (0)

Administratīvajā rajona tiesā ir ierosināta lieta, kurā tiks izvērtēts Madonas domes lēmums apvienot un reorganizēt Madonas 1. un 2.vidusskolu, informē biedrības “Madonas pilsētas 2.vidusskolas atbalsta biedrība” pārstāvis zvērināts advokāts Jānis Avotiņš.

 „Kaut neapmierināto ar skolu reorganizāciju nav trūcis arī citviet Latvijā, mums kopā ar Madonas skolu bērnu vecākiem ir izdevies panākt, ka pirmo reizi Latvijas tiesu praksē Administratīvajā rajona tiesā ir ierosināta lieta, kurā tiks izvērtēts pašvaldības lēmums par skolu reorganizāciju,” stāsta advokāts.

Vairāki Madonas pilsētas 1. un 2. vidusskolas bērnu vecāki un biedrība “Madonas pilsētas 2.vidusskolas atbalsts biedrība” (turpmāk – Biedrība) septembrī vērsās ar pieteikumu Administratīvajā rajona tiesā, kurā lūdza apturēt un atcelt Madonas novada domes 31.marta Lēmumu Nr.138 par Madonas 1. un 2.vidusskolas reorganizāciju, tās apvienojot. Madonas domes lēmumu par divu vidusskolu apvienošanu ir atbalstījusi arī Izglītības un Zinātnes ministrija, kuru vada Vienotības ministrs Kārlis Šadurskis.

25.novembrī tiesa lems jautājumu par Madonas novada pašvaldības 31.03.2016. Lēmuma darbības apturēšanu, informē Jānis Avotiņš.

Advokāts atklāj, ka šī ir pirmā lieta, kas ierosināta tiesā par skolu reorganizāciju, apvienošanu un slēgšanu. Līdz šim tiesa bija atteikusi vērtēt šo tik svarīgo jautājumu, un Administratīvās tiesas senāts bija paudis viedokli, ka pašvaldības Lēmumi par skolu un citu izglītības iestāžu slēgšanu, apvienošanu vai reorganizāciju ir iekšējs pārvaldes lēmums un nav pakļauts izskatīšanai administratīvajā tiesā.

„Šāds viedoklis gan sākotnēji nav nekāda veidā pamatots ar tiesību normām. Tas izriet vienīgi no senāta atsevišķu tiesnešu viedokļa par to, kas ir un kas nav administratīvais akts. Likums skaidri nosaka, ka administratīvais akts ir arī tāds lēmums, kuru likumā paredzētajos gadījumos iestāde izdod attiecībā uz individuāli nenoteiktu personu loku, kas atrodas konkrētos un identificējamos apstākļos (vispārīgais administratīvais akts).

Katras lietas apstākļi ir vērtējami atsevišķi un nebūtu pieļaujama situācija, kad tik svarīgu jautājumu kā izglītības iestāžu reorganizācija netiek izvērtēta tiesā, aizbildinoties ar formālu vienkāršotu likuma tulkojumu, nevis konkrētu tiesību normu. Vēlreiz vēlos uzsvērt, ka mēs neesam pret reformām, tomēr šīm reformām ir jābūt tādām, kas reāli risina sasāpējušus jautājumus un ilgtermiņā uzlabos sabiedrības stāvokli konkrēti izglītības sfērā,” rezumē advokāts Jānis Avotiņš. 17.11.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom