Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     119
             Vakar:      459
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Novados: Ar fotogrāfijas vēsturei veltītu konferenci atzīmē M.Buclera 150. gadskārtu (0)

Fotogāfi, fotogrāfijas  un tās vēstures interesenti  no visas Latvijas un arī no fotogrāfijas pamatlicēja Mārtiņa Buclera dzimtās – Jēkabpils -  puses ir aicināti un gaidīti sestdien,  10. decembrī Viesītes kultūras pilī, kur notiks  fotogrāfijas vēsturei veltīta konference „27. Buclera lasījumi”.

Gan no Jēkabpils, gan arī no Rīgas tiek organizēti autobusi konferences dalībnieku nogādāšanai uz Viesīti un atpakaļ. No Jēkabpils autobuss uz konferenci aties pulksten 8.45 no Vecpilsētas laukuma. Savukārt vietu rezervēšana no Rīgas notiek, piesakoties, rakstot uz e pastu buclers@inbox.lv.  Dalība konferencē un vieta kopējā autobusā ir bez maksas. Konferences sākums plkst. 10:30.

Pasākums solās būt īpašs, jo šogad aprit tieši 150 gadi, kopš 1866. gada 12. decembrī Saukas pagasta Jučos pasaulē nācis fotogrāfs, fotorūpnieks un izdevējs, mūsdienās par profesionālās fotogrāfijas aizsācēju Latvijā dēvētais Mārtiņš Buclers. Konferenci organizē Latvijas fotogrāfu savienība sadarbībā ar Viesītes novada domi un Viesītes novada muzeju „Sēlija”.

Turpinot lielisko tradīciju, šogad "Buclera lasījumi" notiek  jau 27. reizi. Kā informē viens no organizētājiem  Arno Marnics, konferencē izskanēs jaunākie referāti un pētījumu prezentācijas par Latvijas fotogrāfijas vēstures tēmām. Tajā uzstāsies tādi Latvijā pazīstami fotogrāfijas pētnieki kā Pēteris Korsaks, Tālis Pumpuriņš, Indulis Zvirgzdiņš un Vilnis Auziņš. Savus priekšlasījumus sniegs tādas prominentas personas kā Janīna Kursīte, Mārtiņš Boiko un Jānis Stradiņš. Varēs iepazīties ar Jāņa Zālīša, Lūcijas Ķuzānes, Gunāra Spīdaiņa, Māras Vīksnas un Gitas Pērkonas sagatavotajiem referātiem. Noslēgumā klātesošos ar savu dziedājumu iepriecinās LKA tradicionālās dziedāšanas grupa „Saucējas”. Konferenci bagātinās vairākas foto izstādes. To vidū  - „Mārtiņš Buclers – fotoetnogrāfija”; Jura Kmina personālizstāde ”Krodera teātris”; Raimo Lielbrieža personālizstāde “Nejaušā garāmgājēja piezīmes II”; Prezentāciju “Mārtiņa Buclera 20. gs. sākuma atklātnes”.

Kā jau ierasts, „Buclera Lasījumu” laikā pamazām tiks aizpildīti tie Latvijas fotogrāfijas vēstures „baltie plankumi”, kas līdz šim vēl nav pienācīgi apzinātii, tādēļ šo pasākumu, kas ir bez maksas, apmeklēt tiek aicināti visi fotogrāfijas entuziasti, interesenti un profesionāļi.


Daiga Kalniņa 09.12.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom