Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     261
             Vakar:      512
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Veselība: Austrumu elpošanas vingrošana Cigun mugurkaula atjaunošanai (0)

Pirmā tikšanās jau 6.janvārī

Pēdējās divās desmitgadēs arvien lielāku popularitāti rietumos iegūst dažādi austrumu ārstnieciskās vingrošanas veidi, tostarp cigun ar vijīgām un lēnām kustībām un pareizu elpošanu ar vēderu (diafragmu).

Ķīnas izcelsmes atveseļošanas metodika – cigun prakse – ir pieejama arī Jēkabpilī, pirmās nodarbības notiks jau 2017. gada 6.janvārī plkst. 18.00 sporta namā. Cigun nodarbības vada sertificēta instruktore Lidija Ribkina.

Šeit Lidija pastāsta par sevi. Kā viņa sākā pasniegt šo ārstniecisko metodiku.

- 35 gadu vecumā man radās problēmas ar mugurkaulu. Jā, pārāk agri, bet tāda ir mūsu dzīve, un tā ir jāpieņem un jāsaprot, ko tas viss nozīmē. Problēmas ar veselību sākas pakāpeniski, bet mēs vispirms daudzko neievērojam, iedzeram tableti un skrienam tālāk pa dzīvi, domājot, ka tā būs vienmēr. Bet diemžēl mūsu enerģijas krājumi ar katru gadu tikai samazinās. Ar 7 miega stundām un garšīgu ēdienu ir par maz, lai organisms atjaunotos pēc stresiem un slodzēm. Tāpat bija arī ar mani. Tabletes, pilinātāji, manuālie terapeiti, slimnīcas, izmeklēšanas. Man kļuva vieglāk, un es pateicos dakteriem. Bet pagāja laiks, un pēkšņi viss atkārtojās otro, trešo, ceturto reizi, un kļuva arvien smagāk. Es sāku aizdomāties par savu veselību, lasīju Lūles Vīlmas, Valērija Siņeļņikova, Luīzes Heijas grāmatas. Protams, izlasot šīs grāmatas, gribējās ar kādu par tām parunāt. Taču, ja tikai runā un domā, bet neko nedara, ūdens akā neparādās. Bija jāsāk domāt par to, kā šo ūdeni, t.i., enerģiju, atjaunot, kā arī palielināt tās krājumus savā organismā. Kad skolēns ir gatavs mācībām, parādās skolotājs. Mans Šifu (tā cigun praksē sauc savu skolotāju) ir Igors Kudrjavcevs, netradicionālās medicīnas speciālists, pirmais ārsts Latvijā, kuram ir tiesības veikt cigun apmācību. Viņš regulāri pasniedz cigun metodiku Latvijā kopš 1995. gada (pats nodarbojas ar cigun no 1993. gada). Es sāku pasniegt, kad sapratu, ka varēšu piedāvāt arī citiem šo informāciju, kad man jau bija, ko teikt citiem cilvēkiem.

Cigun atveseļošanās metodiku es pasniedzu jau vairākus gadus. Kad saņemu pozitīvas atsauksmes, ir motivācija strādāt tālāk. Ar ko es atšķiros no citiem cigun instruktoriem? Ar to, ka atjaunoju savu veselību ar cigun palīdzību un tagad dalos šajā pieredzē ar citiem cilvēkiem. Cigun palīdz, ja ir problēmas ar elpošanas sistēmu, balsta un kustību aparātu, dažādi nervu sistēmas traucējumi. Piemēram, sieviete pēc šķiršanās nevar atjēgties... Cilvēks zaudējis tuviniekus un viņam depresija... Cigun palīdz arī tiem, kas ilgi sēž pie datora, tiem, kas strādā atbildīgā amatā. Iesaku šo praksi arī tiem, kas jūtas apjukuši un neredz izeju no kādas sarežģītas situācijas. Nav vērts vārīties savā sulā, jāiziet ārā un jāsazinās ar cilvēkiem ne tikai internetā. Grupā vienmēr ir jautrāk, bet kopējos sarunu tematus vienmēr var atrast, svarīgi, lai būtu vēlme saprasties ar citiem.

- Kas ir cigun?

- Tā ir metode, kas palīdz ilgāk saglabāt labu veselību. Ja regulāri nodarbojaties ar cigun, slimības aiziet uz visiem laikiem. Cigun – tā ir kustība, elpošana un doma - šo triju darbību savienojums. Ja trūkst viena vai divu no šiem trim elementiem, mūsu organisms saslimst. Cigun metodika māca iegūt enerģiju un pārvaldīt to.

- Cik svarīgi ir nodarboties ar instruktoru, vai ir iespējams apgūt šo metodiku arī patstāvīgi?

- Cilvēki vislabāk mācās, būdami saskarsmē ar citiem. Protams, sākuma stadijā palīdzēs arī grāmatas un internets. Cigun nodarbībās instruktors izstaro enerģiju, kas pozitīvi ietekmē viņa mācekļus, un tā ir nozīmīgākā atšķirība. Līdz ar to instruktora enerģijai jābūt simtreiz iedarbīgākai. Lūdzu izlasiet arī Lidijas skolotāja grāmatas par cigun praksi, tās var nopirkt grāmatnīcās. Internetā ir saite par šīm grāmatām: http://medintegra.lv/index.php/ru/knigi

- Kas apmeklē Cigun no darbības (vecums, profesija utt.)? Vai ir daudz gribētāju?

- Tie ir dažāda vecuma cilvēki, sākot no 18 gadiem ar dažādu ķermeņa uzbūvi un sociālo statusu. Viņus visus vieno viens mērķis: uzlabot veselību, dzīvot ar baudu, priecājoties par pasauli un par saviem spēkiem. 2016.gadā Lidija ieguva valsts licenci, lai īstenotu programmu „Cigun - elpošanas vingrošana”, un tagad viņa var pasniegt cigun arī bērniem ar veselības traucējumiem.

- Cik ilgi jānodarbojas, lai būtu efekts? Vai cilvēkiem pietiks pacietības un gribas spēka?

- Kustības, kas ir izpildītas vairākkārt, kļūst nevainojamas. Ideāli ir praktizēt cigun reizi nedēļā ar instruktoru, un mājās - katru dienu. Bet, ja mājās nesanāk, viena nodarbības ar instruktoru noteikti vainagosies ar pozitīvu rezultātu jau pēc 4-6 mēnešiem. Protams, ne visiem piemīt liela pacietība un gribasspēks. Galvenais ir jūsu vēlēšanās uzlabot savu veselības stāvokli. Jā, ir arī tādi cilvēki, kas atnāk un grib, lai instruktors visu izdarītu viņu vietā. Bet instruktora mērķis - sniegt palīdzību, parādīt, paskaidrot, koriģēt.

- Kādu padomu jūs varētu dot tiem, kas gribētu pamēģināt, bet pagaidām nav pārliecināti par sevi, kautrējas, šaubās?

- Padoms ir ļoti vienkāršs: jūs jau esat teikuši „a” – sākāt domāt, bet vēl šaubāties, kautrējaties par savām pārdomām. Taču enerģija jau darbojas. Tad sakiet arī „b” – pamēģiniet, un jums viss izdosies!


Cigun nodarbības Jēkabpilī notiek piektdienās plkst.18.00 Sporta Namā Brīvības 2j, otrajā stāvā.

Reģistrācija, zvanot pa tel. 26474805 vai ar SMS. 20.12.2016Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom