Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     268
             Vakar:      541
            


twitterBlogo arī Tu!
Veselība: 67% iedzīvotāju aktivitātes veselības uzlabošanai veic neregulāri (0)

Sākoties jaunam gadam, liela daļa iedzīvotāju Jaunā gada apņemšanos saista ar esošo paradumu maiņu. Daļa plāno atmest smēķēšanu, citi solās vairāk sportot un vēl kāds apņēmies sākt ēst veselīgāk.

EUROAPTIEKAS veiktā aptauja rāda, kalielākā daļa jeb 67% aptaujāto aktivitātes savas veselības uzlabošanai veic neregulāri, bet 16% atzīst, ka vispār nav raduši motivāciju pašsajūtas un veselības uzlabošanai.

91% respondentu apgalvo, ka vēlas un domā par saviem ikdienas paradumiem un pievēršanos veselīgākam dzīvesveidam, tomēr nepilna trešdaļa (30%) norāda, ka tikai aptuveni zina, kādus soļus spert, lai savā ikdienā mērķtiecīgi virzītos uz veselīgāku dzīvesveidu. Lai gan vairāk nekā puse (68%) aptaujāto uzskata, ka zina, ar ko sākt, lai uzlabotu savas dzīves kvalitāti, tikai 17% ikdienā reāli veic regulāras un plānveidīgas aktivitātes pašsajūtas uzlabošanai. 55% aptaujas dalībnieku norāda, ka ikdienā jūtas saspringuši.

“Veselība ir vērtība katram cilvēkam, ģimenei un visai sabiedrībai kopumā. Ikdienā konsultējot klientus aptiekā, redzam, ka bieži vien cilvēkiem ir grūti rast motivāciju arī nelielu, bet neveselīgu ieradumu maiņai. Tādēļ esam izveidojuši "Lielo Latvijas veselības testu", ar kura palīdzību ceram arvien vairāk pievērst cilvēku uzmanību dažādām ar veselību saistītām tēmām, kas mudinātu rūpes par veselību padarīt par savu ikdienu,” stāsta EUROAPTIEKAS farmaceite Ieva Zvagule.

Lai veicinātu izpratni par veselīga dzīvesveida pamatprincipiem un mudinātu iedzīvotājus dzīvot veselīgāk, regulāri rūpējoties par savu veselību, EUROAPTIEKA ikvienu aicina piedalīties “Lielajā Latvijas veselības testā”, kas ļaus katram pašam noteikt sava veselības stāvokļa pašvērtējumu un sniegs ieteikumus veselīgākai ikdienai nākotnē.

Veselības testu līdz pat 30.janvārim bez maksas aicināts aizpildīt ikviens Latvijas iedzīvotājs.Testa aizpildīšana ir ļoti vienkārša un vidējais aizpildīšanas laiks ir vien 5 minūtes. Testa jautājumi ir iedalīti četrās kategorijās - ēšanas paradumi, ķermeņa kopšana, fiziskās aktivitātes un emocionālā labsajūta. Pēc testa aizpildīšanas katrs dalībnieks saņem ne tikai personīgo veselības novērtējumu, bet arī noderīgus padomus, kā ēst veselīgāk, vairāk kustēties, justies labi un skaisti un kā efektīvāk savaldīt stresu. Tests pieejams: www.veselibastests.lv.

Preventīvas rūpes par savu veselību var aiztaupīt nevēlamas fiziskas un emocionālas veselības problēmas nākotnē. Testa mērķis ir panākt, lai iedzīvotāji par savu labsajūtu domā arī ikdienā, ne tikai tad, kad jau ir saslimuši. “Lielais Latvijas veselības tests” parādīs arī to, kā jūtas iedzīvotāji kopumā - cik veseli un ar savu pašsajūtu apmierināti ir cilvēki Latvijā, kādas ir tendences fiziskās un emocionālās veselības jomā, kā arī tipiskie paradumi dažādās Latvijas pilsētās un reģionos.

Aptauju decembra mēnesī veica EUROAPTIEKA. Aptauja tika veikta interneta vidē un tajā piedalījās 2270 respondenti.

 

Nadīna Erdmane,
“Lielais Latvijas veselības tests” organizatore 14.01.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom