Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     375
             Vakar:      394
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Izglītība: RPIVA filiāles reģionos tiks saglabātas (0)

Īstenojot Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizāciju un pievienojot to Latvijas Universitātei, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) neplāno slēgt RPIVA reģionālās filiāles.

Filiāles tiks saglabātas un turpinās darboties kā Latvijas Universitātes filiāles, nodrošinot studiju kvalitāti un augstākās izglītības pieejamību reģionos. Latvijas Universitāte turpinās studiju programmu īstenošanu filiālēs  Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā un Ventspilī, nodrošinot filiāļu pilnvērtīgu darbību.

Tiks nodrošināta studiju procesa nepārtrauktība:  tiks pielīdzināti jau apgūtie studiju kursi, saglabāsies gan līdzšinējā studiju maksa maksas grupās studējošajiem, gan no valsts budžeta finansēto studiju vietu skaits. Akadēmiskais personāls varēs turpināt darbu, jo darba tiesiskās attiecības ar akadēmisko un administratīvo personālu pārņems Latvijas Universitāte.

Reorganizācija stāsies spēkā no 2017./2018. akadēmiskā gada. Visi pašlaik RPIVA filiālēs studējošie, tai skaitā akadēmiskajā pārtraukumā esošie un šogad ziemas uzņemšanā imatrikulētie, varēs turpināt un pabeigt studijas filiālē vai citā augstskolā, kas piedāvā satura, iegūstamā grāda un kvalifikācijas ziņā atbilstošu studiju programmu. Pabeidzot studijas, tiks garantēta iespēja saņemot Latvijas Universitātes vai citas izvēlētās augstskolas diplomu.

Gatavību uzņemt RPIVA studentus atbilstošās studiju programmās ir izteikusi arī Rīgas Tehniskā universitāte, Banku Augstskola, Daugavpils Universitāte, Vidzemes Augstskola, Liepājas Universitāte, kā arī Ventspils Augstskola. Jebkurā no šīm augstskolām studējošajiem tiks nodrošināts kvalitatīvāks studiju saturs, piekļuve visu jomu akadēmiskajiem resursiem un vairāk iespēju profesionālai attīstībai, tai skaitā piekļuve Latvijas Universitātes stipendijām un projektiem, jaunām mācību un darba tehnoloģijām un metodēm.

Pašlaik, pamatojoties uz publisko konsultāciju rezultātiem, iesniegšanai Ministru kabinetā tiek gatavots rīkojums, kas paredz RPIVA pievienošanu Latvijas Universitātei. Plānots, ka tas tiks izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē 2017.gada 26.janvārī.

No RPIVA reorganizācijas ieguvēji būs gan studējošie, gan mācībspēki, gan pašvaldības. Apvienojot LU un RPIVA resursus, tiks palielināti skolotāju sagatavošanai pieejamie resursi.

Pašlaik Latvijas augstskolās piedāvāto pedagoģijas studiju klāsts ir sadrumstalots un neviendabīgs gan resursu, gan pētnieciskās bāzes ziņā. Sešas augstskolas piedāvā 55 skolotāju izglītības studiju programmas, kurās studē 5 610 studējošie. Ik gadu tiek sagatavoti apmēram 1000 skolotāji, bet darbam skolā ik gadu ir nepieciešami 350-400 jauni skolotāji.


Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu
pārvaldības nodaļa 24.01.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom