Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     398
             Vakar:      480
            


twitterBlogo arī Tu!
Izglītība: Rīkojuma projektu par RPIVA pievienošanu LU plānots skatīt 7.martā (0)

Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) pievienošanas Latvijas Universitātei (LU) visiem RPIVA studējošajiem tiks nodrošināta studiju procesa nepārtrauktība, kā arī nemainīgi studiju finansēšanas nosacījumi visu studiju laiku – to paredz IZM sagatavotais rīkojuma projekts, kuru nākamnedēļ, 7. martā, plānots izskatīt valdībā.

Pirmdien, 6.martā, plkst. 11.30 notiks preses konference, kurā izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un IZM valsts sekretāra vietniece, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore Agrita Kiopa informēs par valdībā iesniegto MK rīkojuma projektu un RPIVA pievienošanas LU un JVLMA tālāko virzību.

Reorganizācijas rezultātā LU pārņem RPIVA īstenotās augstākās izglītības programmas pedagoģijas jomā un komerczinībās, bet Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija – deju un mūzikas pedagogu izglītības programmas. Abas augstskolas pārņem arī darba tiesiskās attiecības ar šo programmu īstenošanā iesaistīto personālu.

Saskaņā ar rīkojumu, LU pārņem un turpina studiju programmu īstenošanu visās RPIVA filiālēs - Alūksnē, Bauskā, Cēsīs, Jēkabpilī, Kuldīgā, Madonā, Tukumā un Ventspilī, nodrošinot kvalitatīvu un modernu izglītību un akadēmiskos resursus nepilna laika studiju programmās studējošajiem Latvijas reģionos.

Kopš šā gada 4. janvāra, kad IZM publiskoja savu lēmumu sākt augstskolu apvienošanas procesu, diskusijas nav bijušas vieglas, iesaistīto pušu viedokļi balstījušies gan uz argumentiem, gan arī emocijām un pieņēmumiem. Rīkojuma projekta sagatavošanas un saskaņošanas procesā IZM organizēja publiskās konsultācijas ar visām procesā iesaistītajām augstskolām, reģionu pašvaldībām un Latvijas Studentu apvienību. Tikšanās laikā IZM pārstāvji iepazīstināja ar  ministrijas izvirzītajiem mērķiem skolotāju izglītībā, skaidroja RPIVA pievienošanas LU  lietderību un ieguvumus, kā arī identificēja iespējamos šķēršļus procesa veiksmīgā norisē, lai nodrošinātu mācību procesa nepārtrauktību ikvienam studentam.

IZM ir saņēmusi Augstākās izglītības padomes atzinumu, uzklausījusi procesā iesaistīto augstskolu, pašvaldību, Latvijas Studentu apvienības viedokli, un aktualizētajā MK rīkojuma projektā ir iestrādāti daudzi no saņemtajiem priekšlikumiem.

 

Ar IZM sagatavoto rīkojuma projektu un tā pamatojumu var iepazīties IZM mājaslapā.
Rīkojuma projekts: http://izm.gov.lv/images/normativie_akti/projekti/IZMrik_030317_RPIVA.pdf

Anotācija:http://izm.gov.lv/images/normativie_akti/projekti/IZManot_010317_RPIVA.pdf

Savukārt sadaļā “Augstākā izglītība” ministrija ir publicējusi atbildes uz RPIVA studentu izteiktajiem jautājumiem par augstskolas pievienošanu LU un JVLMA: http://www.izm.gov.lv/lv/izglitiba/augstaka-izglitiba/atbildes-uz-jautajumiem-par-rigas-pedagogijas-un-izglitibas-vadibas-akademijas-pievienosanu-latvijas-universitatei-un-jazepa-vitola-latvijas-muzikas-akademijai

 

Informāciju sagatavoja
Inta Bērziņa,
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
vecākā konsultante 05.03.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom