Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     392
             Vakar:      480
            


twitterBlogo arī Tu!
Pašvaldība: Jēkabpilī pirmo reizi svinīgi pasniedz suvenīrmonētas šogad jaundzimušo bērniņu vecākiem (0)

10.martā Jēkabpils pilsētas pašvaldībā pirmo reizi svinīgi tika pasniegtas suvenīrmonētas šogad jaundzimušo vecākiem, kuri bērniņu reģistrējuši Jēkabpils Dzimtsarakstu nodaļā. Šī ir jauna Jēkabpils pilsētas pašvaldības iniciatīva, kas uzsākta šogad. 

Pasākuma ievadā klātesošos ar muzikālu veltījumu sveica A. Žilinska Jēkabpils Mūzikas sklas audzēknis Renārs Tomašickis un pedagoģe Anita Cinkmane. Pasākumā monētas  jaundzimušajiem un vecākiem pasniedza Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, uzsverot, ka ir patiesi priecīgs par katru ģimeni. Domes priekšsēdētājs, sveicot ģimenes, vēlēja, lai mazie bērni aug stipri un veseli, lai ir savas pilsētas patrioti un viņu māmiņām un tētiem daudz izturības. Pasākumā suvenīrmonēta tika pasniegta 19 jaundzimušajiem bērniņiem.

Jēkabpils Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas vietniece Kristīne Gumbele sacīja, ka kopumā šogad no janvāra sākuma līdz 10. martam Dzimtsarakstu nodaļa reģistrējusi 50 jaundzimušos, lielākā daļa no tiem dzimuši tieši Jēkabpilī. K. Gumbele norādīja, ka tās ģimenes, kuras pasākumā nevarēja ierasties, monētu saņem individuāli. Tāpat arī turpmāk visa gada garumā jaundzimušo ģimeņu vecāki suvenīrmonētu saņems brīdī, kad Jēkabpils Dzimtsarakstu nodaļā tiks reģistrēts jaundzimušais bērniņš.

Suvenīrmonēta izdota, lai ģimenēm simboliski paliktu piemiņa par to, ka bērniņa dzimšana reģistrēta tieši Jēkabpilī un šādi teiktu paldies par Latvijas jaunās paaudzes veidošanu.

Suvenīrmonēta ir sudraba krāsā, vienā pusē attēlots mazs bērniņš, aiz kura redzama austoša saule, simboliski parādot, ka katra bērniņa ienākšana pasaulē ir kā gaisma un siltums, ko rada saule. Tas ir patiesi gaišs un priecīgs notikums ģimenēs. Suvenīrmonētas otrā pusē ir attēlots Jēkabpils ģerbonis. Monēta atrodas nelielā kārbiņā un tai klāt pievienoti laba vēlējumi un katra bērniņa dzimšanas reģistrācijas datums.

Monētu izgatavoja SIA “Publisko&Privāto Partnerattiecību pārvalde”. Šogad Jēkabpils pilsētas pašvaldība pasūtījusi 1000 suvenīrmonētas un pašvaldības budžetā jaundzimušo monētām atvēlēti 4543,55 eiro.

 

A.Sleže,
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste 13.03.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom