Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     380
             Vakar:      394
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Veselība: 24.martā - Pasaules Tuberkulozes diena (0)

2017. gadā 24. martā, visā pasaulē jau 35 gadu tiks atzīmēta Tuberkulozes diena, lai par šo infekcijas slimību veicinātu sabiedrības izpratni un zināšanas.

Tuberkuloze ir sena un bīstama infekcijas slimība, tuberkulozes nūjiņa apkārtējā vidē izplatās pa gaisu – infekciozam, neārstētam plaušu tuberkulozes slimniekam klepojot, šķaudot un pat runājot vai elpojot. Raksturīgākās tuberkulozes pazīmes ir klepus ar vai bez krēpām, kas ilgst vairākas nedēļas, paaugstināta ķermeņa temperatūra, novērojams svara zudums, kā arī pastiprināta svīšana naktīs.

Nozīmīgākie riska faktori saslimšanai ar tuberkulozi var būt ļaunprātīga alkohola lietošana, smēķēšana, HIV infekcija, apcietinājums, narkotisku vielu lietošana.

Ja jums ir aizdomas, ka esat saslimis ar tuberkulozi, noteikti jāapmeklē  ģimenes ārsts vai plaušu speciālists (pneimonologs). Ārsts noteiks izmeklējumu, tai skaitā plaušu rentgenoloģisko izmeklēšanu un krēpu analīzes.

Jēkabpils pilsētas poliklīnikā daktere pneimonoloģe – I. Vīksna pieņem ar ģimenes ārsta nosūtījumu rindas kārtība pēc pieraksta katru dienu no 15.00-18.00, tel: 52237522, 170. kabinetā.

Līdz 24. martam Jēkabpils sociālā dienestā Zemā sliekšņa centrā 103.kabinetā atvērto durvju dienas – iespēja saņemt informāciju par tuberkulozi un veikt HIV, sifilisa, B un C hepatīta eksprestestus, kā arī saņemt konsultācijas.

 

Sociālā darba speciāliste
U. Tihomirova 21.03.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom