Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     268
             Vakar:      541
            


twitterBlogo arī Tu!
Veselība: Pētījums: Vairāk nekā puse aptaujāto uzskata, ka ūdeni dzer nepietiekoši (0)

Vairāk nekā puse jeb 55% aptaujāto uzskata, ka ikdienā ūdeni dzer nepietiekoši. Viena trešdaļa no visiem respondentiem dienā izdzer vidēji trīs līdz četras glāzes (250 ml) ūdens, liecina veikalu tīkla “top!” Pasaules ūdens dienas ietvaros veiktā aptauja.

“Ūdens sastāda vidēji 60 % no pieauguša cilvēka ķermeņa, tāpēc ir svarīga komponente organisma funkcionēšanā un vielmaiņas procesos. Ja šķidruma daudzums organismā ir nepietiekams, novērojamas gan galvassāpes, gan gremošanas traucējumi,” skaidro fitnesa trenere un uztura speciāliste Agrita Rūsiņa.

Salīdzinot pārējo aptaujātoatbildes par vidējo ūdens daudzuma lietošanu ikdienā, 27% min piecas līdz sešas glāzes, 18% norāda septiņas līdz astoņas glāzes, savukārt deviņas un vairāk jeb divus un vairāk litrus ūdensdzer vien 8%. A.Rūsiņa uzsver, ka “ikdienā būtu nepieciešams uzņemt vidēji sešas līdz astoņas glāzes ūdens jeb pusotru līdz divus litrus, pie nosacījuma, ja nav pastiprināta svīšana, ko izraisa karstums, fiziskas aktivitātes vai slimība. Tomēr arī arpārmērīgu ūdens dzeršanu ikdienā pārspīlēt nav nepieciešams”.

Atbildot uz jautājumu, ko ūdenim pirms tā dzeršanas ikdienā pievienovisbiežāk, lielākā daļa respondentu jeb 74% pārliecinoši norāda, ka dzer tīru ūdeni. Trešdaļa aptaujāto iecienījuši pievienot citronu. Starp citām atbildēm minēts arī laims, apelsīns, piparmētras, ogas, medus, ingvers, sīrups un jāņogu sula. “Kompensējot ūdens zudumu organismā, vislabāk šķidrumu uzņemt tīra ūdens veidā vai pievienojot tādus augļus un dārzeņus, kas piešķir garšu, krāsu un smaržu. Piemēram, citronu, laimu, apelsīnu, vīnogas, gurķi vai piparmētras,” stāsta A. Rūsiņa.

Vietējā veikalu tīkla “top!” mārketinga vadītāja Ilze Priedīte, komentējot ūdens pirkšanas tendences, norāda: “Salīdzinot 2015. un 2016. gadu, veikalu tīklā “top!” ūdens pirkšana ievērojami palielinājusies – par 30%. Atskatoties uz pērno gadu, izteikti pirktākais ir bijis minerālūdens. Tāpat ūdens patēriņš palielinās atkarībā no laikapstākļiem – no maija līdz augustam pārdošanas apjomi pieaug līdz pat 50%. Veikalu tīklā “top!” lepojamies un īpaši izceļam vietējā ražojuma produktus, kurus apvienojam zem mūsu kvalitātes zīmes “Tip Top”. Tostarp ietverts arī gāzētais un negāzētais ūdens.”

No aptaujātajiem respondentiem lielākā daļa jeb 42% ikdienā visbiežāk dzer krāna ūdeni, 34% veikalā pirkto ūdeni, savukārt 12% avota, bet 6% – akas ūdeni.

Veikalu tīkla “top!” interneta vidē veiktā aptauja norisinājās šī gada martā, piedaloties 262 respondentiem.

 

Ieva Balode,
“Nords Porter Novelli”
projektu vadītāja 22.03.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom