Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     272
             Vakar:      433
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Kultūra: 40. reizi izrādīs Māras Zālītes traģikomēdiju “Zemes nodoklis” (0)

24. martā plkst. 19.00 Jēkabpils Tautas namā skatītājus priecēs Jēkabpils Tautas teātris ar Māras Zālītes traģikomēdijas “Zemes nodoklis” iestudējumu Intas Ūbeles režijā. Šo izrādi Jēkabpils Tautas teātris izrādīs 40. reizi, šoreiz – par godu Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienai.

Izrāde “Zemes nodoklis” ir stāsts par diviem veciem cilvēkiem – mazkustīgo Zentu un aktīvo Hermani, kuriem visus kopdzīves gadus līdzās ir dzīvojis kaut kas līdz galam nepateikts. Tā ir kā “aizliegtā zona”, kurā izrādes varoņi uzdrošinās ienākt tikai mūža nogalē.

Varbūt tā ir rēķinu nokārtošana ar pagātnes notikumiem, varbūt atklāsme, ka patiesībā viens otram bija vajadzīgi, varbūt sāpīga atteikšanās no ilūzijām, bet varbūt tikai tagad viņi viens ar otru pa īstam satiekas.Luga ir spēcīga šī laika zīme, kurā it kā aiz komiskām situācijām slēpjas dziļa traģika. Ikdienas bezcerība, izmisums, divvientulība tiek kompensēta ar seriālu varoņu likteņiem un kļūst svarīgāka par pašu dzīvi.

Jēkabpils Tautas teātris ar labiem panākumiem piedalījies gan pašmāju, gan starptautiskajās teātru skatēs un festivālos Dānijā, Grieķijā, Lietuvā, Polijā, Anglijā. 1996., 2001. un 2007. gadā teātris tika izvirzīts Latvijas amatierteātru labāko iestudējumu parādei “Gada izrāde”. 2007. gadā tika izvirzīti parādei, spēlējot M. Zālītes “Zemes nodokli”.

Lomās: Aija Kusiņa, Pēteris Draņevičs

Biļetes Jēkabpils Tautas nama kasē. Biļetes cena 3 EUR.

 

Jēkabpils Kultūras pārvalde 22.03.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom