Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     396
             Vakar:      480
            


twitterBlogo arī Tu!
Sabiedrība: Suni visbiežāk iegādājas, lai piepildītu sen lolotu sapni vai iegūtu mājas “sargu” (0)

Aptuveni katrs trešais Latvijas iedzīvotājs, kuram ir vai arī kādreiz ir bijis suns, atzīst, ka par suņa īpašnieku kļuvis sen lolota sapņa vadīts, bet vidēji katrs ceturtais vēlējies tikt pie mājas “sarga”, - tā liecina Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) un pētījumu aģentūras “Gemius” veiktais pētījums. Savukārt 22% no aptaujātajiem par suņa īpašniekiem kļuvuši, jo suni gribējuši citi ģimenes locekļi.

Aptuveni katrs trešais aptaujas dalībnieks suni iegādājies no audzētāja, 14% tas uzdāvināts, bet 13% par suņa īpašniekiem kļuvuši, atsaucoties uz sludinājumu. Salīdzinoši retāk suns paņemts no patversmes vai ielas (7%), iegādāts no audzētavas (5%) vai saņemts mantojumā (4%).

Runājot par nozīmīgākajām lietām, kam jāpievērš uzmanība suņa iegādē, vairāk nekā puse aptaujas dalībnieku uzskata, ka svarīgi izvērtēt, vai suņa šķirnes raksturiezīmes atbilst cilvēka dzīvesveidam un vai suņa iegāde ir pārdomāts lēmums (56%), nevis mirkļa iegriba.

Teju puse respondentupar būtisku kritēriju min dzīvnieka fiziskās īpatnības – suņa izmērs, apetīte, mūža ilgums. Savukārttikai katram trešajam aptaujātajam ir svarīgi dokumenti par suņa izcelsmi, veselības stāvokli un obligāto vakcināciju. Vēl retāk tiek pievērsta uzmanība tam, vai suņa pārdevējs ir reģistrēts LKF biedrs (7%) un vai dzīvniekam ir pase un atsavināšanas līgums (5%).

“Lai gan mūsu sabiedrība suņu iegādē kļūst arvien izglītotāka, aptaujas dati uzskatāmi parāda, ka aizvien nepietiekami tiek novērtēta suņu izcelsme un veselības stāvokļa apliecinošu dokumentu esamība. Tieši tie var pasargāt topošo dzīvnieka saimnieku no dažādām nepatīkamām situācijām, kā arī neplānotiem izdevumiem. Piemēram, sunim var būt iedzimtas kaites, rakstura novirzes vai var nebūt veiktas visas nepieciešamās vakcīnas, kā rezultātā var rasties veselības problēmas. Šādi gadījumi diemžēl nav retums,” norāda LKF prezidente Vija Klučniece.

Vairāk nekā pusei respondentu visbūtiskākās suņa rakstura īpašībasšķiet draudzīgums, uzticīgums un paklausība, - to norādījuši 52% respondentu, un būtisks faktors ir arī labsirdīgums. Savukārt kā svarīgākos suņa fiziskos rādītājus aptaujas dalībnieki visbiežāk min labus iedzimtos veselības rādītājus (51%), suņa izmēru un augumu (42%) un to, lai suns pārmērīgi un bez liekas vajadzības nerej (41%).

Pētījumā piedalījās 534 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem, kuriem ir vai ir bijis mājdzīvnieks suns, vai arī ir vēlme tādu iegādāties. Aptauja tika īstenota šī gada martā.


Laima Šeniņa
"P.R.A.E. Sabiedriskās attiecības" 06.04.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom