Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     396
             Vakar:      480
            


twitterBlogo arī Tu!
Sabiedrība: Latgales un citu reģionu bērnudārzi un sākumskolas tiek aicināti piedalīties konkursā (0)

Zīmols Vivacolor un spilgtā māksliniece Elita Patmalniece aicina Latvijas bērnudārzus un sākumskolas no 3. līdz 24. aprīlim piedalīties konkursā “Košas sienas – krāsainas dienas”, izveidojot aizraujošus un radošus darbus par tēmu “Krāsainas dienas”.

Konkursa noslēgumā uzvarētājs iegūs 130 litrus Vivacolor Interior sērijas krāsas telpu atjaunošanai un mākslinieces Elitas Patmalnieces veidotu sienas gleznojumu, bet pieci dalībnieki no Latvijas reģioniem saņems veicināšanas balvas - 30 litrus krāsas.

Kampaņas iniciators, zīmola Vivacolor pārstāvis Gatis Kulbergs norāda: ”Mums ir patiess prieks, ka jau aizvadītā gadā, kad konkurss norisinājās pirmo reizi, tas guva plašu atsaucību, un Latvijas bērnudārzi ar interesi piedalījās un iesūtīja savus krāsainos un radošos darbus. Šogad esam izlēmuši sniegt iespēju konkursā piedalīties arī sākumskolām - 1. līdz 6. klašu audzēkņiem. Bērnudārzu un sākumskolu audzēkņi mācību telpās pavada lielāko daļu savas dienas, tāpēc šī ir lieliska iespēja, kā uzlabot vidi sev apkārt, padarot to patīkamāku un mājīgāku.”

Vienlaikus māksliniece Elita Patmalniece uzsver: “Sabiedrībā ir iesakņojies uzskats, ka telpas jākrāso daudz un dažādos krāsu toņos, kas atspoguļojas arī skolu un bērnudārzu telpās. Tiek uzskatīts, ka tas palīdz attīstīt radošumu, taču, manuprāt, ir tieši otrādāk – jo mazāk toņos ir izkrāsota telpa, jo daudz vairāk vietas ir fantāzijai. Telpā jābūt gan košām, gan arī tīrām un neitrālām krāsām. Nav nepieciešams katru sienu krāsot citā tonī. Košumu telpā var radīt nokrāsojot vienu spilgtu sienu vai ar dažādiem krāsainiem interjera elementiem, tostarp, mākslas darbu uz vienas sienas. Jāņem vērā, ka katru bērnu uzrunā atšķirīgas krāsas. Telpa jāveido tā, lai no tās var smelties iedvesmu un radīt to pats.”

Aizvadītajā gadā konkurss “Košas sienas – krāsainas dienas” guva lielu atsaucību bērnudārzu vidū - tika saņemti 178 pieteikumi jeb mākslas darbi. Galveno balvu – 130 litrus Vivacolor Interior sērijas krāsas un mākslinieces Kristīnes Luīzes Avotiņas sienas gleznojumu ieguva Rīgas Pirmsskolas izglītības iestādes "Zīļuks" grupa "Knīpiņas un Knauķīši". Savukārt Daugavpils pilsētas 11. pirmsskolas izglītības iestādes grupa “Ezīši” un Jaunsilavas pamatskolas pirmsskolas grupa “Vācelīte” ieguva veicināšanas balvas – 30 litrus Vivacolor Interior sērijas krāsas bērnudārza telpu atjaunošanai.

Jaunsilavas pamatskolas pirmsskolas grupas “Vācelīte” audzinātāja Natālija Iļjna stāsta: “Konkursā izlēmām piedalīties, jo mūsu bērniem patīk zīmēt un radoši izpausties. Piedalīšanās konkursā, un vēl vairāk - uzvara, mūs pašus iedvesmoja un pārliecināja par savām spējām. Turklāt konkursa laikā saliedējamies kā kolektīvs un sadarbība ar vecākiem kļuva vēl ciešāka. Krāsas pietika vairāku telpu atjaunošanai un arī šogad  plānojam vēl vienas telpas remontu - par to ir milzīgs prieks!”

Vienlaikus Daugavpils pilsētas 11. pirmsskolas izglītības iestādes audzinātāja Gaļina Dubovska uzsver: “Tā kā mūsu bērnudārzā strādā radoši noskaņots kolektīvs, “Vivacolor” konkurss  guva lielu atsaucību pedagogu vidē. Konkursam iesniedzām piecus darbus, kas bija izstrādāti dažādās tehnikās.  Kad paziņojām skolotājām un audzēkņiem par iegūto balvu, grupā “Ezīši” atskanēja skaļš "Urrā!". Lepnums, prieks un satraukums par paveikto pārņēma ikvienu, tostarp, arī audzēkņu vecākus. Ar konkursā iegūtajām krāsām mēs atjaunojām trīs grupu gaiteņus, ka arī iestādes foajē. Priecājamies par iespēju padarīt mūsu dzīvi iestādē košāku un gribam ieteikt arī citiem bērnudārziem piedalīties līdzīgos konkursos, lai piepildītu radošas idejas.”

Konkurss “Košas sienas – krāsainas dienas” norisinās no 2017. gada 3. līdz 24. aprīlim; to rīko krāsu zīmols Vivacolor. Konkursā var piedalīties visas pašvaldību un privātās pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī sākumskolas no 1. līdz 6. klasei. Konkursa uzdevums ir izveidot radošus darbus par tēmu “Krāsainas dienas”, kurā atspoguļotas aizraujošākās un krāsainākās dienas dalībnieku dzīvē. Darbu var veidot izmantojot dažādas tehnikas – vizuālās mākslas un vizuālās plastiskās mākslas (zīmējumi, gleznojumi, aplikācijas), multimediālās (foto, video), vai literārās (dzeja, eseja).

Konkursa uzvarētājs iegūs 130 litrus videi draudzīgas un veselībai nekaitīgas Vivacolor Interior sērijas krāsas telpu atjaunošanai, savukārt pieci dalībnieki no Latvijas reģioniem saņems veicināšanas balvas - 30 litrus krāsas. Visi uzvarētāji saņems arī krāsošanas instrumentus. Noslēgumā māksliniece Elita Patmalniece izstrādās zīmējuma trafaretu, kuru kopā ar uzvarējušā bērnudārza vai sākumskolas audzēkņiem un skolotājiem kopā izkrāsos. Vairāk par konkursu: http://www.delfi.lv/calis/vivacolor-kosas-sienas/

 

Ieva Kārkliņa
Account Manager
Ogilvy PR Latvia 07.04.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom