Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     396
             Vakar:      480
            


twitterBlogo arī Tu!
Sabiedrība: Vasarā bērnam internetu nomainīs izklaides dabā (0)

Vēl tikai nedaudz vairāk kā mēnesi un skolās sāksies brīvlaiks. Bērniem, pusaudžiem, jauniešiem būs daudz brīva laika. Daļa skolēnu, diemžēl, garlaicības mākti, šo brīvo laiku pavadīs mājās pie datoriem.  

Zināms, ka pēdējā laikā dažādās pasaules malās internetā ik pa brīdim parādās bīstamas uzdevumu spēles, kuras pildot, pusaudzis nodara postu savai veselībai, ģimenei,apkārtnei. Interešu izglītības iestāde „Laimes kalve” veica skolēnu aptauju par to, ko viņi domā par šāda veida spēlēm. Atbildes pārsteidza – pusaudži iesaistās šajās spēlēs, lai pierādītu, ka spēj  pildīt uzdevumus, ka ir spējīgi darboties. Bērns jau no mazām dienām vēlas pildīt dažādus darbiņus, uzdevumus, viņš vēlas uzslavu par labi paveiktu darbu. Diemžēl šobrīd daudziem bērniem mājās nav nekādu pienākumu, skolās bērniem lielākotiesir liegts strādāt, mācības liekas garlaicīgas vai pat nevajadzīgas.Un tad cilvēkbērns meklē atzinību un pierāda savu gribasspēku, pieslēdzoties šaubīgām spēlēm.

Lai bērni neiesaistītos šajās bīstamajās spēlēs, viņiem ir jābūt informētiem un, protams, arī ir jāatrod kāda interesantāka nodarbošanās. Ģimenē ar bērniem ir jārunā par viņu interesēm, vecākiem vajadzētu vairāk runāt un izskaidrot, ka jebkurš cilvēks ir vajadzīgs un svarīgs gan ģimenei, gan sabiedrībai.

Interešu izglītības iestāde „Laimes kalve” šobrīd skolēniem piedāvā nodarbības, kuru laikā izskaidro, kas var būt par iemeslu, kādēļ kāds sāk spēlēt šādas spēles, kā arī nodarbībā ir praktiski piemēri, kā neiesaistīties vai kā, ja esi spēlē, to pārtraukt.  „Laimes kalve” palīdz sakārtot arī saskarsmes problēmas. Skolotāji atzinuši, ka skolēni dažreiz vairs“nedzird” viņus, tāpēc lektori “no malas” bieži vien var rosināt bērnus paskatīties uz notikumiem dzīvē,savstarpējām attiecībām starp vienaudžiem un pieaugušajiem no cita skatupunkta.

 

Vita Smiltiņa
Interešu izglītības iestādes
„Laimes kalve”
Sabiedrisko attiecību speciāliste 26.04.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom