Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     396
             Vakar:      480
            


twitterBlogo arī Tu!
Sabiedrība: Cilvēki kļuvuši vienaldzīgi (0)

Ik pa brīdim interneta vidē parādās ziņas, kas vēsta, ka noticis kāds incidents (kautiņš, nežēlīga izturēšanās pret mazākajiem, pret dzīvniekiem, vandalisms) un aculiecinieki nevis apturējuši ļaunprātīgo rīcību, ziņojuši varas iestādēm, bet gan filmējuši notiekošo, lai pēc tam to izliktu sociālajos tīklos.

Diemžēl nav retums, ka cilvēki izliek interneta vietnēs nofilmētus ugunsgrēkus, kautiņus, ceļu satiksmes negadījumus. Cilvēki nedodas palīgā, bet steidz iemūžināt notiekošo. Kas tas ir? Vienaldzība? Cinisms? Varbūt neaudzinātība un neziņa, kā tādos gadījumos rīkoties? Vai varbūt vēlme izcelties sociālajos tīklos, tādā veidā ceļot savu reitingu un ļoti apšaubāmi gūstot vairāk sekotājus? Sevišķi ar šādu filmēšanu aizraujas pusaudži un jaunieši.

Iespējams, tas notiek tādēļ, ka viņi nav aizdomājušies par to, ka jebkurš noziedzīgs nodarījums ir jāaptur, vai arī vienkārši nav informēti, ka tas ir jādara. Protams, tādu jauniešu nav daudz, ir pietiekami daudz apzinīgu un izpalīdzīgu jauniešu, kuriem nav saskarsmes problēmu.

Palīdzēt uzlabot saskarsmi skolēniem var interešu izglītības iestāde „Laimes kalve, kas piedāvā nodarbības, kuru laikā izskaidro, kas tad ir laba saskarsme, kā rīkoties dažādās situācijās un uzlabot attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem. Skolotāji atzinuši, ka skolēni dažreiz vairs“nedzird” viņus, tāpēc lektori “no malas” bieži vien var rosināt bērnus paskatīties uz notikumiem dzīvē,savstarpējām attiecībām starp vienaudžiem un pieaugušajiem no cita skatupunkta.


Vita Smiltiņa
Interešu izglītības iestādes
„Laimes kalve”
Sabiedrisko attiecību speciāliste 11.05.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom