Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     344
             Vakar:      488
            


twitterBlogo arī Tu!
Kultūra: Ceļojošā izstāde “Maksims Bogdanovičs. Dzīve un daiļrade” (0)

 

Maksims Bogdanovičs ir viens no ievērojamākajiem baltkrievu dzejniekiem, arī valodnieks un kritiķis. Viņa dzejoļi ir piepildīti ar dzīves mīlestību, dabas skaistuma sajūtām, romantiskām un filozofiskām domām. Dzejnieks tulkojis baltkrievu valodā Ovidija, Goracija, Dantes, Homēra, Heines, Fridriha Šillera, Aleksandra Puškina, Ādama Mickeviča, Vladislava Sirokomli darbus, krievu valodā – Tarasa Ševčenko, Ivana Franko darbus. Dzejnieka vārds iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. 2016. gadā atzīmēja dzejnieka, prozaiķa, kritiķa, publicista, baltkrievu literatūras klasiķa 125. gadadienu.

Baltkrievu dzejnieka darbi tulkoti divdesmit valodās, ar tiem varēja iepazīties Lielbritānijas, Vācijas, Polijas, Krievijas, Francijas iedzīvotāji. Maksims Bogdanovičs nodzīvoja ļoti īsu, bet radošuma pilnu dzīvi.

Ceļojošā izstāde ir veidota no Maksima Bogdanoviča literārā muzeja materiālu fondiem (Minska, Baltkrievija). Izstāde uz Jēkabpili atceļojusi pateicoties sadarbībai ar Jēkabpils baltkrievu biedrību “ Spatkanne’’.

 

Izstāde par Maksima Bogdanoviča daiļradi būs skatāma Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā līdz 30. maijam. Sirsnīgi aicinām!

Pasākums bez ieejas maksas 18.05.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom