Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     267
             Vakar:      541
            


twitterBlogo arī Tu!
Jēkabpilī: Šovasar augustā jau otro gadu pēc kārtas norisināsies labdarības akcija “Dzīvo vesels” (0)

Šovasar - 2., 3. un 4.augustā Jēkabpilī tiks turpināta labdarības akcija “Dzīvo vesels”, kura pirmo reizi aizsākās pagājušajā gadā un bija unikāla ne tikai Jēkabpilī, bet visā Latvijā.

Tāpat kā pagājušajā gadā, labdarības akcijas laikā vienkopus pulcēsies ārsti un medicīnas personāls, lai bez maksas strādātu sabiedrības labā- sniegtu konsultācijas un nodrošinātu nepieciešamās ķirurģiskās manipulācijas Jēkabpils pilsētā un apkārtējos novados  dzīvojošiem pensionāriem, invalīdiem, politiski represētām personām.

Veselības nedēļas iesākumā, 22.maijā, par šogad plānoto aktivitāti, plašāk tika sniegta informācija Jēkabpils pilsētas pašvaldībā notikušajā preses konferencē. Tajā piedalījās Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs, akcijas iniciators, ārsts- traumatologs Kaspars Ūdris, ārsts-traumatologs Aldis Šperliņš un Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ivars Zvīdris.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs uzsvēra, ka iesāktais labdarības projekts jāturpina jau kā tradīcija, jo tas ir ļoti nepieciešams iedzīvotājiem.

Ārsts Kaspars Ūdris informēja, ka akcijas norises pirmajā dienā-2.augustā plānotas konsultācijas, savukārt 3. augustā un 4.augustā plānots veikt nepieciešamās operācijas.  Kopumā akcijas laikā strādās 4 traumatologi- dakteri: Kaspars Ūdris, Aldis Šperliņš, Dmitrijs Kirejevs un Aigars Vugulis. K. Ūdris sacīja, sākotnēji tiks veikta pacientu atlase konsultācijās, pēc tam notiks operācijas. Paredzamais operāciju skaits atkarīgs no pacientu skaita, bet orientējoši divu dienu laikā varētu veikt līdz 10 operācijām.

Akcijas laikā tāpat kā pagājušajā gadā piedalīsies arī pēdu aprūpes speciālisti, kā arī tiks veiktas PRF injekcijas un mediķu komandā iesaistīsies vairāki speciālisti, bez kuriem akcija nevarētu norisināties. Ārsts Aldis Šperliņš, kurš labdarības akcijā piedalījās arī iepriekš saka: „Pagājušajā gadā sapratām, ka akcija ir ļoti laba un atbalstāma. Cilvēkiem tā patiešām ir vajadzīga.”

Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ivars Zvīdris apliecināja, ka slimnīca ir gatava iesaistīties akcijas norisē arī šovasar un sacīja lielu paldies slimnīcas darbiniekiem par pagājušo gadu. I.Zvīdris: „ No Jēkabpils reģionālās slimnīcas pagājušajā gadā 32 darbinieki- māsas, māsu palīgi, palīgpersonāls- tehniskie darbinieki u.c. nodrošināja akcijas norisi. Savukārt akcijas tiešie dalībnieki, kas bez atlīdzības sniedza medicīnisko palīdzību 326 iedzīvotājiem, bija 13 mediķi. Pagājušajā gadā tika veiktas vairāk nekā 20 traumatoloģijas operācijas. Slimnīca kā bāzes nometne ir gatava atkārtot akciju arī šogad un pēc pieteikšanās izsludināšanas uzsākt reģistrāciju. Tas notiks jau tuvākajā laikā.

Tāpat kā pagājušajā gadā arī šogad akcija būs orientēta uz tiem cilvēkiem, kuriem visgrūtāk tikt pie medicīniskās palīdzības- pensionāriem, invalīdiem un politiski represētajiem. Būs atsevišķi noteikts telefons, uz kuru zvanot veiks pacientu reģistrāciju un vēlāk jau kopā ar ārstiem tiks lemta, kuriem pacientiem tiks veikta nepieciešamā operācija.”

Pašvaldība budžetā šogad akcijas norisei atvēlējusi 5000 eiro, neliela summa nodibinājuma “Jēkabpils slimnīcas atbalsta fonds” kontā atlikusi arī no pērnajā gadā saziedotajiem līdzekļiem, tomēr tas būs nepietiekami, tādēļ arī šogad tiks aicināti uzņēmēji iesaistīties finanšu līdzekļu ziedošanā, lai atbalstītu akcijas norisi.

Pieteikšanās labdarības akcijas „ Dzīvo vesels”  konsultācijām tiks izsludināta jūnija sākumā. Sekojiet līdzi informācijai presē, kā arī  Jēkabpils pilsētas pašvaldības mājas lapā www.jekabpils.lv 

A.Sleže
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību speciāliste 24.05.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom