Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     272
             Vakar:      433
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Valstī: DP sākusi divus kriminālprocesus par balsu pirkšanu pašvaldību vēlēšanās (0)

Drošības policijas (DP) sākusi divus kriminālprocesus par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus, aģentūru LETA informēja DP. Kriminālprocesi ir uzsākti par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar 3.jūnija pilsētas domes un novada domes vēlēšanām.

Kriminālprocesi sākti, pamatojoties uz DP rīcībā esošo informāciju, kas liecina par Krimināllikuma 90.panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma - par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus - pazīmēm. Ņemot vērā, ka kriminālprocesu ietvaros notiek izmeklēšana, DP patlaban nevar sniegt plašākus komentārus par izmeklēšanu gaitu. DP atgādina, ka pirms vēlēšanām un vēlēšanu dienā dienests strādā pastiprinātā režīmā. DP aicina Latvijas iedzīvotājus informēt DP par gadījumiem, kad personai ir solīts samaksāt, piesolīti citi materiāli un nemateriāli labumi par viņas balsi vai citā veidā ietekmēta brīva izvēle.

Vienlaikus DP aicina informēt arī par gadījumiem, kad pastāv aizdomas par vēlēšanu komisijas locekļa iespējamām pretlikumīgām darbībām, piemēram, apzināti nepareizu balsu saskaitīšanu par labu kādai partijai vai deputātu kandidātam. Iespēju robežās personas, kurām ir šāda veida informācija, aicinātas fiksēt pēc iespējas precīzākas iespējamo pārkāpumu detaļas, veikt iespējamo pārkāpumu foto, video vai audio fiksēšanu.

DP pateicas Latvijas iedzīvotājiem, kuri ir informējuši par iespējamām prettiesiskām darbībām saistībā ar 2017.gada 3.jūnija pašvaldību vēlēšanām. Vēlāk, lūgti komentēt izskanējušās ziņas par iespējamu balsu pirkšanu konkrēti Jēkabpilī un Rēzeknē, DP pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka DP rīcībā ir ziņas par iespējamu vēlētāju rīcības prettiesisku ietekmēšanu Rēzeknē un Jēkabpilī un šobrīd tiek veikta šīs informācijas pārbaude.

LETA jau vēstīja, ka šodien Rēzeknē 251.vēlēšanu iecirknī, iespējams, notikusi vēlētāju balsu pirkšana, aģentūrai LETA pastāstīja Rēzeknes vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Diāna Piroškina. Minētā iecirkņa vēlēšanu komisijas darbinieki ievērojuši trīs iereibušus vīriešus, kuri sākumā iegājuši iecirknī un nobalsojuši, bet pēc tam izgājuši ārā, zvanījuši pa mobilo telefonu un ar atlikušajiem vēlēšanu sarakstiem kādu gaidījuši. Pēc satikšanās ar gaidīto personu katrs devies uz savu pusi. Vēlēšanu komisijas darbinieki pieļauj, ka minēto personu satikšanās gaitā varējusi notikt norēķināšanās par iespējamajam balsu pircējam nepieciešamo balsojumu. Par notikušo nekavējoties informēta Drošības policija, kuras darbinieki ieradušies norādītajā iecirknī un veikuši nepieciešamās darbības. Tā kā vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai ir tikai aizdomas par labu kuram sarakstam balsis ir pirktas, taču pagaidām nav pierādījumu, saraksta numuru viņa neatklāj.

Tāpat vēstīts, ka vietējie iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņojuši par balsu pirkšanu Jēkabpilī. Tomēr Jēkabpils Pašvaldības policijas priekšnieks Indulis Surkulis aģentūrai LETA atklāja, ka policija informācija par balsu pirkšanas mēģinājumiem nav saņēmusi. "Esam runājuši ar kolēģiem, mums šādu ziņu nav," pauda Surkulis. Viņaprāt, šādas baumas tiek izplatītas, jo par vietu Jēkabpils domē konkurē daudzu sarakstu kandidāti.

LETA 02.06.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom