Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     395
             Vakar:      480
            


twitterBlogo arī Tu!
VUGD ziņas: Brīvdienās ugunsgrēkos bojā gāja viens cilvēks, cieta divi, bet izglābti deviņi (0)

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 3.jūnija plkst. 6.30 līdz 5.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 112 izsaukumus – uz 62 ugunsgrēku dzēšanu, uz 39 glābšanas darbiem, bet 11 no izsaukumiem bija maldinājumi. 

Sestdien plkst. 22.45 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Kauņas ielu Daugavpilī, kur piecstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties konstatēts, ka otrā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 2m2 platībā. Ar trīsposmu izbīdāmajām kāpnēm no mājas tika izglābti trīs cilvēki, no kuriem divi nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Līdztekus no mājas tika evakuēti 20 cilvēki. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 23.49.

Svētdien plkst. 9.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ķekavas novada Baložiem, kur ugunsgrēks bija izcēlies trīsstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties tika konstatēts, ka ēkas pirmā stāva dzīvoklis deg ar atklātu liesmu un izveidojies stiprs sadūmojums. Ar trīsposmu kāpņu palīdzību no piedūmotās ēkas otrā un trešā stāva tika izglābti deviņi cilvēki, līdztekus no ēkas tika evakuēts 21 cilvēks. Ugunsgrēkā, kurā 30m2 platībā dega pirmā stāva dzīvoklis un 10m2 platībā gaitenis, bojā gāja sieviete. Plkst. 12.48 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, salmi, koki, sausā zāle, zari, kūdra, mežs, meža zemsedze, benzīna pleķis, elektrības sadales skapis, starpstāvu pārsegums un starpsiena, ārsiena, siena un griesti, vieglā automašīna, pieci šķūņi, garāža, dārza māja, divas pirtis, sodrēji divu ēku dūmvados un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. 

Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama kādai sievietei, kura Ciblas novada Līdumnieku pagastā bija apmaldījusies mežā. Izmantojot skaņas signālus, sievietei tika norādīts pareizais virziens izejai no meža.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, sestdien ugunsdzēsēji glābēji Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā atbrīvoja koka staklē iesprūdušu kaķi, Cēsu ielā Limbažos no būvlaukuma grāvja tika izcelti pīlēni un palaisti brīvībā, bet svētdien Kāpu ielā Jūrmalā, Mālkalnes prospektā Ogrē un Balvu ielā Rīgā no kokiem tika nocelti kaķi, kuri saviem spēkiem nespēja nokļūt lejā.

 

Sagatavoja Prevencijas un
sabiedrības informēšanas nodaļa


 05.06.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom