Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     375
             Vakar:      394
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Policijas ziņas: Salaspils novadā par virkni zāles pļaušanas traktoru zādzībām aizturēti divi vīrieši; policija aicina tehniku glabāt drošā vietā (0)

Veicot virkni operatīvo pasākumu, Valsts policija aizturējusi divu vīriešu grupu, kura tiek turēta aizdomās par virkni zāles pļaušanas traktoru zādzībām Salaspils novada privātmāju teritorijā.

Zagļi svešajai dārza tehnikai varēja piekļūt, jo visos gadījumos īpašnieki to bija glabājuši pie mājas aiz slēgtiem vārtiem, bet nebija novietojuši garāžās. Ņemot vērā citu slikto pieredzi, Valsts policija iedzīvotājiem atgādina parūpēties par vērtīgu mantu drošu glabāšanas vietu.

Pēdējo trīs nedēļu laikā Salaspils novadā no privātmāju teritorijām tika nozagti vairāki zāles pļaušanas traktori. Visas šīs zādzības vieno kopējas nianses, proti, traktori tika nozagti pa naktīm, uzlaužot vārtus, kas norobežo privātmāju teritorijas.

Izmeklējot minētās zādzības, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes policisti sadarbībā ar Salaspils iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas policistiem, ieguva informāciju, ka šos noziegumus izdarījušas vienas un tās pašas personas.

5. jūnijā, naktī no svētdienas uz pirmdienu, likumsargi izveidoja slēpņus, lai notvertu iespējamos zagļus. Ap pulksten pus četriem naktī policisti kādas privātmājas teritorijā pamanīja divus vīriešus, kuri rosās gar zāles pļāvēju. Policisti nekavējoties abus aizdomās turētos aizturēja un nogādāja policijas iecirknī.

Tāpat policisti Salaspils novadā uzgāja bedri, kurā atradās divi zagti velosipēdi. Ir pamats uzskatīt, ka arī divriteņus nozaguši aizturētie vīrieši.  

Aizturētie ir ārvalstu piederīgie, kuri dzimuši 1993. un 1994. gadā. Abi vīrieši jau iepriekš nonākuši policijas redzeslokā par zādzībām un ar narkotisko vielu apriti saistītiem noziegumiem.

Pašreizējā informācija liecina, ka viņi saistīti ar vismaz septiņām zāles pļaušanas traktoru zādzībām, kas pēdējo nedēļu laikā izdarītas Salaspils novadā. Ļaundari nozagtos zāles pļāvējus aizveduši prom ar īrētiem mikroautobusiem un vēlāk centušies tos ieķīlāt lombardos. Šobrīd policisti ir noskaidrojuši vairākas vietas, kurās ieķīlāti zagtie zāles pļāvēji.

Par zādzību, ja tā izdarīta personu grupā no aizslēgtas teritorijas, paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

6. jūnijā tiesa lemj par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu aizturētajām personām.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neglabāt vērtīgas mantas neaizslēgtās privātmāju teritorijās, kur tās var kļūt par viegli pamanāmu un iekārotu objektu zagļiem. Pieredze rāda, ka privātmājas vārtiņi nav pietiekami nopietns šķērslis zagļiem, tāpēc ieteicams dārza tehniku un citas mantas glabāt slēdzamā ēkā, piemēram, garāžā. Tāpat Valsts policija aicina atsaukties arī citus, kuri varētu būt kļuvuši par šo ļaundaru upuriem, zvanot pa tālruni 67895200 vai 110.


Sagatavoja Gita Gžibovska
Valsts policijas
Sabiedrisko attiecību nodaļas
vecākā speciāliste 06.06.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom