Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Māksla: Notiek plenērs „Mirkļbildes” (0)

No 27. līdz 30. jūnijam Krustpils novada Kūku pagasta Brēdiķos notiek radošo jauniešu apvienības „4.siena” organizēts plenērs „Mirkļbildes”. Plenērā top individuāls kopdarbs - gleznu un video instalācijas, kas septembrī tiks apvienotas izstādē Jēkabpils Tautas namā. „Mirkļbilžu” ietvaros notiek lekcijas, no kurām daļa pieejamas publiski.

Plenēra vadītāja Mētra Štelmahere par „Mirkļbilžu” ideju saka: „Ieceres realizācijai plenēra formāts izvēlēts, jo tas nosaka telpas un laika ierobežotību. Atrodoties noteiktā vietā, laikā un attiecībās, plenēra dalībniekiem nākas meklēt mirkļu īstumu tieši caur to fiksāciju. Vienkāršo darbību vietā, kuras ierasts veikt izmantojot viedtālruni, viņiem ir jāspēj saskatīt un attēlot mirkli savā interpretācijā, pieliekot zināmas pūles, lai nodrošināt katra darba raksturu un kvalitāti, neizmantojot digitālas ierīces. Vienlaikus spējot atrast brīvību, kas piemīt mirklim. Savā ziņā tās ir paralēles idejām un atklājumiem, kas sākās ar impresionisma ienākšanu mākslā, kas, iespējams, īpaši aktualizējas tieši mūsdienās. Turklāt darbu radīšanas telpas un laika konteksts tikai uzsver individuālās interpretācijas unikalitāti.”

Jaunieši strādā divās darbnīcās – glezniecības darbnīcu vada Mētra Štelmahere un Vēsma Lukstiņa, bet video darbnīcu – Jēkabs Štelmahers.

Visus interesentus aicinām uz lekcijām:

Ceturtdien, 29.jūnijā pl.18.00 filoloģe Sintija Kampāne lekcijā „Cilvēks kā valodas iemītnieks. Sociālo tīmekļu un interneta kultūras ietekme kultūras fenomenos” runās par mūsdienu interneta kultūras zīmju ietekmi kultūras fenomenos, tostarp arī cilvēka domāšanā, sevišķi fokusējoties uz latviešu daiļliteratūras pieminekļiem 21. gadsimtā.

Piektdien, 30.jūnijā pl.16.00 māksliniece un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmu kuratore Diāna Dimza – Dimme iezīmēs virzienus un akcentēt aktualitātes Latvijas šī brīža vizuālajā mākslā lekcijā „Laikmetīgās mākslas tendences Latvijā”, bet pl.18.00 Eiropā un Āzijā plaši pazīstamais gleznotājs Ilgvars Zalāns lekcijā „Mākslas darbs publiskā vidē” dalīsies pieredzē, ko guvis, strādājot rezidencēs visdažādākajās pasaules vietās.

 

Projekts norisinās ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Latvijas Valsts mežu finansētās Zemgales Kultūras programmas atbalstu.

Pateicamies par atbalstu Gundaram Kalvem, SIA „Vērtīgs”, „Sakura suši bāram” un „Domino WOK KEBAB”!

 

Biedrības "4.siena" vārdā
Ieva Rožlapa

Foto: Mētra Štelmahere
 27.06.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom