Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     305
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Ekonomika: Bezkontakta kartes kļūst populāras – katrs trešais Latvijas iedzīvotājs vēlētos (0)

Bezkontakta maksājumi Latvijā sāka aktīvi izplatīties tikai pagājušā gada nogalē, taču iedzīvotāji jauno maksāšanas veidu jau ir atzinīgi novērtējuši.

Katrs trešais (35%) vēlētos izmēģināt bezkontakta norēķinus, bet 70% ir dzirdējuši un zina, kā tie darbojas – noskaidrots maksājumu tehnoloģiju uzņēmuma Visa un pētījumu kompānijas TNS veidotajā aptaujā. Izaugsme bijusi strauja, taču bezkontakta maksājumu apjoms Latvijā joprojām ievērojami atpaliek no Eiropas rādītājiem.

Līdz šim jaunākās paaudzes maksājumu veidu ir izmēģinājis 1 no 10 Latvijas iedzīvotājiem, savukārt Eiropā pašreiz jau 1 no 5 Visa apstrādātajiem maksājumiem ir bezkontakta. Respondenti Latvijā atzīst, ka lietot bezkontakta kartes motivētu – vairāk informācijas par tām (53%), īpašie piedāvājumi (62%) un plašāks bezkontakta maksājumu tīkls.

“Ja iedzīvotāji, kuri vēlētos izmēģināt bezkontakta maksājums, nolems praktiski tos izmantot ikdienā, kā arī tirgotāji turpinās aktīvi ieviest bezkontakta karšu lasītājus, tad jau tuvākajos gados bezkontakta maksājumi Latvijā varētu kļūt par pašsaprotamu norēķinu veidu un sasniegt vidējos Eiropas apjomus. Pētījumā cilvēki norādījuši, ka bezkontakta kartēs visvairāk novērtē iespēju ātri veikt pirkuma vai pakalpojuma apmaksu – tā uzskata 61% respondentu. Mūsu līdzšinējā pieredze uzskatāmi parāda, ka bezkontakta maksājumu uzvaras gājiens sākas tur, kur ir daudz cilvēku un vienmēr veidojas garas rindas, piemēram, lai saņemtu ēdināšanas pakalpojumus pusdienlaikos vai masu pasākumos. Mēs esam priecīgi, ka turpmāk varēsim nodrošināt bezkontakta maksājumus arī Latvijas iedzīvotājiem,” stāsta Vesa Tukonens (Vesa Tukonen), Visa Somijas un Baltijas valstu vadītājs.

Šī gada aprīlī Eiropā ik sekundi tika veikti 140 bezkontakta maksājumi, kopumā to skaits pieaudzis par 150%, salīdzinot ar 2016. gadu. Vislielākais bezkontakta karšu lietojuma pieaugums bijis maksājumiem restorānos (+153%), tam seko norēķini dažādas mazumtirdzniecības vietās (+146%) un lielveikalos (119%). Bezkontakta kartes visvairāk tiek izmantotas Polijā, Spānijā, kā arī Lielbritānijā – tur 2016. gadā vairāk nekā puse aptaujāto iedzīvotāju (58%) lietojuši bezkontakta kartes, kas ir par 20% vairāk nekā 2015. gadā.  

Par bezkontakta maksājumiem

Latvijā bezkontakta maksājumi ir pieejami, izmantojot banku maksājumu kartes. Tas ir ātrākais un vienkāršākais norēķinu veids. Par pirkumiem līdz 10 eiro, karte ir tikai jāpietuvina terminālim – PIN koda ievadīšana nav nepieciešama (drošības nolūkos tas būs jāievada tikai atsevišķos gadījumos).

Maksājumu kartes ir pirmais bezkontakta maksājumu rīks, Visa turpina attīstīt arī citus bezkontakta maksājumu risinājumus, piemēram, maksājumus ar mobilo tālruni, viedpulksteni u.c. ierīcēm.

Par Visa Europe

Visa Inc. ir globāls maksājumu tehnoloģiju uzņēmums, kurš savieno patērētājus, uzņēmumus, finanšu institūcijas un valdības iestādes vairāk nekā 200 valstīs ar ātriem, drošiem un uzticamiem elektroniskajiem maksājumiem. Visa uztur vienu no pasaulē progresīvākajiem datu apstrādes tīkliem – VisaNet –, kura kapacitāte ir 65000 transakciju ziņojumi sekundē, patērētājiem nodrošinot aizsardzību pret krāpniecību, bet tirgotājiem samaksas garantiju. Visa nav banka, un tā neizsniedz ne kartes, ne kredītus, un neuzliek patērētājiem tarifus vai komisijas maksas. Visa inovācijas ļauj finanšu iestādēm piedāvāt patērētājiem plašākas iespējas: maksāt uzreiz ar debetu, maksāt ar priekšapmaksu vai maksāt vēlāk, izmantojot kredīta produktus. Vairāk informācijas mājaslapā (www.visaeurope.com), Visa Vision blogā (vision.visaeurope.com), kā arī @VisaInEurope.

 

*Aptaujā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu no visas Latvijas, un tā tika veikta no 2016. gada 19. decembra līdz 2017. gada 9. janvārim.

 

Inga Cīrule
Visa Europe sabiedrisko attiecību konsultante Latvijā 02.07.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom