Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     134
             Vakar:      542
            


twitterBlogo arī Tu!
Novados: Mūsdienu mākslas galerijā atklāta Raimonda Vinduļa personālizstāde (0)

15.jūlijā, atzīmējot Mūsdienu mākslas galerijas gada jubileju, tika atklāta galerijas dibinātāja un vadītāja Raimonda Vinduļa personālizstāde “Postersoftheday”. Izstāde galerijā apskatāma līdz 19.augustam.

Raimonds Vindulis projektu "Postersoftheday" uzsāka 2014. gadā (sekot līdzi projektam iespējams www.facebook.com/postersday/). Sakumā tas bija veids kā mākslinieks grafiskā valodā attēloja katras dienas atskatu, meklējot, ieraugot, sajūtot, izvēloties kādam periodam savādāku stilu un piegājienu. R.Vindulis par plakātu kā izteiksmes līdzekli ir jūsmojis jau kopš bērnības. Protams, tobrīd tas bija caurstrāvots ar tam laikam raksturīgo politisko propagandu, izņemot retus gadījumus, kad plakāts patiesi kalpoja kā mākslas izteiksmes līdzeklis. Vēlākos gados mākslinieks iepazina poļu plakātu mākslu, tāpat tā radošo valodu ietekmēja arī Šveices plakātu māksla kā arī japāņu kaligrāfiskais piegājiens.

Izstādei “Postersoftheday” radītajos darbos lakoniskā, skarbā un dzīvā valodā atbalsojas autoram aktuālie jautājumi un atbildes.

“Šajos darbos vēlos komunicēt ar skatītāju izvēloties "vectēvu metodes" - kad plakāts kalpoja kā idejas, sāpes, prieka vai sabiedrības informēšanas valoda. Pēc zināmas laika distances paņemot (aizņemoties) sev atpazīstamu sajūtu, valodu, tēlus, ļāvu tiem atbalsoties un aizsniegties vēl nebijušās dimensijās,” izstādi raksturo Raimonds Vindulis.

Raimonds Vindulis ir grafiskais mākslinieks, Mūsdienu mākslas galerijas dibinātājs un vadītājs, Latvijas plakāta biedrības “Suņa sirds” biedrs, ieguvis apbalvojumu Latvian Art Director kluba rīkotajā Adwards radošās izcilības  festivālā, 2016.gadā apbalvots ar Līvānu novada domes Atzinības rakstu nominācijā “Kultūra”.

Mūsdienu mākslas galerija atrodas Rīgas ielā 108a, Līvānos, tās apmeklējums – bez maksas, darba laiks – no trešdienas līdz sestdienai no pl.12:00-18:00. 

Vairāk informācijas: www.facebook.com/musdienumaksla

Lāsma Vindule
Mūsdienu mākslas galerija
Biedrības “Galerija” valdes locekle

 28.07.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom