Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     64
             Vakar:      575
            


twitterBlogo arī Tu!
Novados: Fotoizstāde “Veltījums” Krustpils novadā (0)

 

Godinot Latvijas simtgadi, Nacionālais botāniskais dārzs ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu īsteno projektu „Latvijas izcelsmes dekoratīvo augu ekspozīcijas un virtuālās „Nacionālās selekcijas slavas zāles” izveide NBD Salaspilī”.

Lauku partnerība “Sēlija” ir šī  projekta sadarbības partneris. Un mēs rūpēsimies par to, lai projekta  ietvaros tapusī ceļojošā fotogrāfiju izstāde “Veltījums”, tiktu eksponēta Aknīstes, Salas, Jēkabpils, Krustpils un Viesītes novados. Kopumā izstāde mūsu reģionā būs skatāma līdz septembra beigām.

Uz pašu pirmo atklāšanu Sēlijā  aicinājām  12. Jūlijā, Aknīstes novada Gārsenes pilī.

Nākošā pietura – Krustpils novads, Atašiene. Izstādes prezentācija notika 29. jūlijā, Annas dienas pasākuma laikā, kur tā atraktīvā veidā tika izvietota brīvā dabā. Par šo iniciatīvu jāpateicas biedrības “Rotanss” vadītājai Ausmai Saleniecei, jo tieši viņa nodrošināja gan fotogrāfiju izvietošanu, gan pieskatīšanu pasākuma laikā. Un, pateicoties šai apņēmībai, izstādi “Veltījums” Atašienē aplūkoja vairāk nekā 300 interesenti.

Vēl līdz 14. augustam  izstāde būs skatāma Atašienē, Liepu ielā - 2, senioru biedrības „Pīlādzītis” telpās.

Šī ir izstāde, ko noteikti vērts redzēt – tā ietver gan skaistumu, ko paši tik ļoti novērtējam savos dārzos, gan arī Latvijas selekcionāru stāstus, kas apkopoti 100 fotogrāfiju klāstā. Pie tam – tie ir ne tikai krāšņie ziedi, bet arī plūmes, aprikozes un pat kartupeļi! 

“Veltījums” atspoguļo tikai mazu daļu no Latvijas selekcionāru devuma. Izstādei atlasītas fotogrāfijas no selekcionāru arhīviem, izvēloties šķirnes, kuru nosaukumi glabā sevī kādu īpašu stāstu – romantisku, komisku vai arī gluži praktiskus apsvērumus.

Piemēram, liliju selekcionārs Guntis Grants ir izveidojis principus, pēc kādiem vadās, izvēloties šķirnei nosaukumu. Ja nosaukums “rokā nedodas”, selekcionārs kopā ar ģimeni pārlasa Latvijas dzejnieču dzejoļus un izvēlas tēlainākos vārdu savienojumus, lai pēc tam izvēlētos piemērotāko.

Izstādes apmeklētājus aicinām doties nelielā ceļojumā, apskatot Latvijas selekcionāru sniegumu un rosināt iztēli, izdzīvojot stāstus, kas ir iedvesmojoši selekcionāru piešķirt šķirnei konkrēto nosaukumu.

Vairāk būs iespējams aplūkot un uzzināt klātienē!

 

Ieva Jātniece
LP Sēlija izpilddirektore 03.08.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom