Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     254
             Vakar:      433
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Kultūra: Arī Jēkabpilī viesosies “Žūpu Bērtulis” (0)

Atzīmējot latviešu teātra 150. gadadienu, šovasar visā Latvijā pie skatītājiem dodas jauna vasaras brīvdabas izrāde “Žūpu Bērtulis”. Krustpils brīvdabas estrādē “Žūpu Bērtulis” viesosies 10. augustā plkst. 19.00.

Pirms 150 gadiem  “Žūpu Bērtulis” parādījās kā pirmā luga latviešu valodā. Šim vēsturiskajam notikumam par godu ceļu pie skatītājiem šovasar sāk lugas jauniestudējums, kurā saglabāts senais izrādes blēņu un joku gars.
Iestudējuma režisors Ivars Lūsis par to stāsta: “Tā ir kā animācijas filma pieaugušajiem, bet saturiski  vairākos līmeņos, lai ir ne tikai ko smiet, bet arī pārdomāt un asaru nobirdināt.”

Komēdijas pamatā ir asprātīgs un sirsnīgs stāsts par vienkāršu vīru, kurš dzērumā, tapa izjokots un noticēja, ka patiešām ir lielskungs. Pārpratumu komēdijā galvenais varonis - sirsnīgais, naivais, bet arī dzīves aizvainotais Bērtulis - izdzīvo daudzus visiem saprotamus pārdzīvojumus: greizsirdību,  kaislību, prāta apmulsumu bagātības un varas priekšā.

Par lugu savulaik tika rakstīts: “Kas vien šo kumēdiņu stāstu lasījis un pazīst, tas nekavēsies uz skatīšanos nākt”.

Izrādes libreta un dziesmu tekstu autore ir Elizabete Trumpe (“Made in Latvija” un “Vīrieši, Vīrieši”), mūziku sacerējusi Latvijā iemīļota komponiste, izrādes producente Laila Ilze Purmaliete, bet tērpus darinājusi viena no labākajām teātra tērpu māksliniecēm Latvijā – Danuta Ābele.

Izrādē piedalās Latvijas teātru labākie aktieri un komiķi: Mārtiņš Brūveris, Marģers Eglinskis  un Kristians Kareļins, Ivars Strads vai Jānis Kirmuška un Inga Misāne Grasberga vai Ginta Krievkalna, titullomā – Ivars Kļavinskis, pirmizrādē kunga lomu atveidoja Guntis Veits.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs un internetā

Biļešu cenas 8  - 12 EUR.

 

Jēkabpils Kultūras pārvalde 09.08.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom