Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     254
             Vakar:      433
            


twitterpatricia123 - Atkarīgie pakalpojumipatricia123 - patriciadjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na ulice
Blogo arī Tu!
Jēkabpilī: Jēkabpilī būs skatāma ceļojošā izstāde par Romas līgumu 60.gadadienu (0)

Atzīmējot Romas līgumu parakstīšanas 60.gadadienu, šogad visā Latvijā būs skatāma ceļojošā izstāde „Arvien ciešāka savienība. Romas līgumu mantojums mūsdienu Eiropai”. Tajā aplūkojami dokumenti, fotogrāfijas un citas liecības par Eiropas Savienības (ES) izveidi un attīstību no pagājušā gadsimta 50.gadiem līdz mūsdienām.

Laikā no 15. Augusta līdz 30. augustam izstāde būs skatāma Jēkabpilī, Jēkabpils pilsētas bibliotēkā, Vecpilsētas laukumā 3c.Aicinām pilsētniekus, novada iedzīvotājus un viesus izmantot šo izdevību un iepazīties ar izstādes ekspozīciju.

Atskatoties vēsturē, sešām valstīm vienojoties par ciešāku sadarbību, 1957.gada 25.martā Romā tika nodibināta Eiropas Ekonomikas kopiena (EEK) jeb kopējais tirgus, kas kļuva par vēlākās ES stūrakmeni. Šogad ar pasākumiem visā ES tiek atzīmēta Romas līgumu parakstīšanas 60. gadskārta.

Izstādē vēsturiskas brošūras, tiesas spriedumu titullapas, juridiski dokumenti, institūciju vadītāju vēstules, preses izdevumi un fotogrāfijas atainoEEK tapšanu, Romas, Māstrihtas, Amsterdamas, Nicas un Lisabonas līguma izveidi un ratificēšanu, iekšējā tirgus, Muitas savienības, Šengenas zonas izveidi un ceļu uz vienoto valūtu. Tāpat izstādē dažādos materiālos skaidrota ES sociālā dimensija un Eiropas pilsoniskums, Eiropas sociālās politikas veidošana un Eiropas lomu pasaulē.

Izstāde Latvijā savu ceļojumu sāka LR Saeimā, kur tā bija skatāma marta sākumā. Līdz pat 2017. gada beigām tā apceļos Latviju, piestājot Jelgavā, Saldū, Ventspilī, Jēkabpilī, Madonā, Daugavpilī, Rēzeknē, Cēsīs un Rīgā.Aktuālā informācija par izstādes ceļojumu tiks publicēta arīwww.esmaja.lv.  Izstādes izvietošanu Latvijā koordinē Eiropas Komisijas pārstāvniecība un ES māja Rīgā.

Izstādi organizē ES vēstures arhīvi, Eiropas Universitātes institūts Florencē, Itālijā,sadarbībā ar Eiropas Savienības padomi, Eiropas Parlamentu,  Eiropas Komisiju, Itālijas valdību un ziņu aģentūru “ANSA”.

 

Agrita Landzāne,
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera
Austrumzemgales nodaļa


 09.08.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom