Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     443
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Novados: Viesītes vidusskolas komanda atgriezusies no fizikas konkursā nopelnītās atpūtas (0)

Viesītes vidusskolas komanda atgriezusies no fizikas konkursā nopelnītās atpūtas vasaras nometnē

Noslēgusies Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” uzvarētāju vasaras nometne.

Viesītes vidusskolas komanda kopā ar citu reģionu laureātiem devās nedēļu garā piedzīvojumā, kura laikā paguva gan papildināt savas zināšanas eksaktajās zinātnēs, gan atpūsties un iegūt jaunus draugus.

Nometnes laikā jauniešu ikdiena bija piepildīta dažādām izglītojoši izklaidējošām aktivitātēm – no fizikas eksperimentu veikšanas, lego robotikas konstruēšanas un Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta radošās laboratorijas aktivitātēm līdz mandalu konstruēšanai, smaržu darināšanai, laivošanai, slidošanai, boulingam, zumbai, dažādām meistarklasēm un sportam.

„Man kā skolotājam konkurss jau vairākus gadus ir lielisks palīgs skolēnu ieinteresēšanai fizikā, savukārt bērniem – ļoti labs dzinulis darīt un censties sevi pierādīt. Konkursa laureātu nometne, kur jaunieši sastapās ar sev līdzīgi domājošajiem, tam visam ir ļoti vērtīgs papildinājums. Te ir izveidojušās jaunas, motivējošas draudzības iesākto fizikas izzināšanas ceļu turpināt,” stāsta Viesītes vidusskolas komandas skolotāja Līga Blumbeka.

„Nometne galvenajā balvā sešām fizikā zinošākajām komandām tika organizēta pirmo reizi, un tikai pēc tās varam patiesi novērtēt, cik daudz iespējams paveikt, ja vienkopus pulcējas tik daudzpusīgi un talantīgi jaunieši! Latvenergo koncerna vārdā pateicos skolotājiem, kas pašaizliedzīgi strādājot ir virzījuši jauniešus uz fizikas padziļinātu iepazīšanu. Vēlu skolotājiem tikpat daudz enerģijas, bet jauniešiem arī turpmāk, lai interese par fiziku palīdz sasniegt arvien jaunas virsotnes,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Konkursa „Fizmix Eksperiments” Zemgales reģiona uzvarētāju komandā „Entropija” startēja Viesītes vidusskolas skolēni Artūrs Kovrigo, Vīgants Endijs Elpers, Kristaps Mols, Ilvija Aldiņa un Viesturs Zaļakmens. Komandas skolotāja – konsultante Līga Blumbeka.

Citu reģionu konkurencē uzvaras laurus plūca – komanda „Veiksmes formula" no Daugavpils Centra vidusskolas, „Gamma Deluxe" no Valmieras Valstsģimnāzijas, „Oposumi" no Skrundas vidusskolas, „Lambda džeki" no Limbažu novada ģimnāzijas un „Elementāri Vatson" no Rīgas 25. vidusskolas.

Par erudīcijas konkursu

Latvenergo koncerns jau 22 gadus organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

 

Konkursa atbalstītāji

Latvenergo konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu Lielvārds, uzņēmumiem Dobeles dzirnavnieks, Kārums, Samsung Electronics Baltics, skolēnu un studentu karti ISIC, Sporta kompleksu 333, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju QuestLab, kinoteātri Cinamon, boulinga un izklaides centru Fantasy Park un Jauno Rīgas teātri.

 

Inga Cīrule
erudīcijas konkursa koordinatore        


Ivita Bidere
AS „Latvenergo”
preses sekretāre
 12.08.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom