Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     318
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Kaimiņos: Norisināsies Mūsdienu mākslas galerijas festivāls 2017 (0)

No 24.-26.augustam Līvānos norisināsies otrais Mūsdienu mākslas galerijas festivāls, kas šogad būs veltīts stikla tēmai.

Šogad aprit 130 gadu, kopš Līvānos sākusies stikla ražošana, tādēļ festivāla mērķis šogad ir veicināt jaunrades procesus saistībā ar senajām Līvānu stikla tradīcijām un veicināt profesionālās mūsdienu mākslas pieejamību plašai sabiedrībai Latgales reģionā.

Šis būs jau otrais Mūsdienu mākslas galerijas festivāls, un arī šogad tā ietvaros pilsētas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja apmeklēt un piedalīties dažādos bezmaksas pasākumos - lekcijās, meistardarbnīcās, performancēs, koncertos, u.c.aktivitātēs.

Festivāls 24.augustā plkst. 18:00 tiks atklāts ar stikla mākslinieka Arta Nīmaņa un fotogrāfa Roberta Vīcupa personālizstādēm. Artis Nīmanis ir dizainers un stikla mākslinieks, zīmola “an &angel” stikla trauku galvenais dizainers. Autora darbības fokusā ir arī monumentālāki projekti – funkcionālas un dekoratīvas stikla dizaina detaļas interjeram un arhitektūras objektiem, ekskluzīvas vitrāžas, apgaismes ķermeņi un virsgaismas risinājumi. Arta Nīmaņa izstāde FRAGILE saņēmusi “Kilograms kultūras 2016” balvu kategorijā “Vizuālā māksla”. Savukārt fotogrāfs Roberts Vīcups, kurš vairāk nekā 10 gadus aizraujas ar dokumentālo foto un bijušās PSRS vēsturiskā mantojuma fotodokumentāciju, Mūsdienu mākslas galerijas festivālā piedāvās savu skatījumu uz bijušo Līvānu stikla rūpnīcu. Pēc izstāžu atklāšanas notiks lekcija/saruna ar mākslinieku Arti Nīmani.

25.augustā laukumā pie Mūsdienu mākslas galerijas no pl.19:00-21:00 ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties bezmaksas zīmogu un alternatīvās forogtāfijas meistardarbnīcā, kas tapusi sadarbībā ar Deer UV. Bet pl.21:00 te norisināsies īpaši festivālam radītā jaundarba “Dzīvā stikla simfonija” pirmatskaņojums. Muzikāli audiovizuālo priekšnesumu ir veidojis mūziķis Ivans Ustinovs un mākslinieks Raimonds Vindulis.

Savukārt 26.augustā plkst. 18:00 Mūsdienu mākslas galerijā uz “Sarunu performances teritorijā” aicina kustību teātra māksliniece Māra Uzuliņa un multimediju mākslinieks Armands Grundulis, bet “Mūsdienu mākslas galerijas festivālu 2017” pl.20:00 laukumā pie MMG noslēgs grupas “Dabasu Durovys” brīvdabas koncerts. Visi pasākumi festivāla ietvaros ir pieejami bez maksas.

Festivāla norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Latgales reģiona attīstības aģentura, A/S Latvijas valsts meži, Līvānu novada dome.

Mūsdienu mākslas galerija darbojas kopš 2016.gada un tās mērķis ir sekmēt dažādas mākslas izpausmes reģionā un vecināt to pieejamību vietējiem iedzīvotājiem, nodrošinot kvalitatīvu un inovatīvu kultūras pasākumu piedāvājumu. Galerijas darbu organizē biedrība “Galerija”. MMG atrodas Rīgas ielā 108a, Līvānos, tās apmeklējums – bez maksas, darba laiks – no trešdienas līdz sestdienai no pl.12:00-18:00.

 

“Mūsdienu mākslas galerijas festivāla 2017” programma

Ceturtdiena, 24.augusts

Pl.18:00
Mūsdienu mākslas galerijas
izstāžu zālē

Stikla mākslinieka, dizainera un An&Angel radošā direktora
ARTA NĪMAŅA personālizstādes atklāšana un industriālā fotogrāfa ROBERTA VĪCUPA personālizstādes “Zudušā stikla meklējumi” atklāšana

Pēc izstāžu atklāšanas -  Mūsdienu mākslas galerijas izstāžu zāle

Arta Nīmaņa lekcija “Latvijas dizains pasaulē. An&Angel” piemērs”

Piektdiena, 25.augusts

19:00-21:00,
laukumā pie Mūsdienu
mākslas galerijas

Zīmogu un alternatīvās fotogrāfijas meistardarbnīca lieliem un maziem ar Deer UV

Pl.21:00, laukumā
pie Mūsdienu mākslas galerijas

Ivana Ustinovaun Raimonda Vinduļa multimediāls priekšnesums ”Dzīvā stikla simfonija”

Sestdiena, 26.augusts

Pl.18:00 – 19:30,
Mūsdienu mākslas galerija

Saruna performances teritorijā ar Armandu Grunduli un
Māru Uzuliņu

 

Pl.20:00, laukums
pie Mūsdienu mākslas galerijas

Grupas Dabasu Durovys koncerts


Lāsma Vindule
Mūsdienu mākslas galerija
Biedrības “Galerija”
valdes locekle 23.08.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom