Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     466
             Vakar:      521
            


twitterBlogo arī Tu!
Veselība: REPHARM ziedo 350 000 eiro limfomas pacientiem (0)

15. septembrī Starptautiskās limfomas dienas ietvaros uzņēmumu holdings REPHARM atklāja limfomas pacientu atbalsta programmu “Dzīvo tālāk!” un ziedoja 350 000 eiro limfomas pacientu pozitronu emisijas tomogrāfijas jeb PET/CT diagnostikas izmeklējumiem.

Programmas ietvaros turpmāko divu gadu laikā ikviens limfomas pacients atbilstoši ārstu norādēm bez maksas varēs veikt PET/CT izmeklējumu, balstoties uz kuru ārsti daudz precīzāk varēs noteikt vēža lokāciju, attīstību un nozīmēt katram pacientam piemērotāko ārstēšanās terapiju.

PET/CT izmeklējums ir pozitronu emisijas tomogrāfija, kas atšķirībā no citām vizuālās diagnostikas metodēm spēj noteikt precīzu audzēja lokāciju, metastāzes un funkcionālo dabu, agresivitātes pakāpi un izplatību ķermenī. Tas 30 % gadījumu ir izšķirīgi precīzas ārstniecības metodes izvēlē. Turklāt pēc PET/CT pielietojuma 30–40 % gadījumu tiek mainīta turpmākā pacientu ārstēšanas taktika, kas kopumā ļauj uzlabot pacienta iespējas uz pilnīgu atveseļošanos. Tāpēc šāds izmeklējums ir vitāli svarīgs, taču, neskatoties uz daudzajām PET/CT izmeklējuma priekšrocībām un ekonomisko efektivitāti, netiek apmaksāts no valsts budžeta. PET/CT metode ir iekļauta starptautiskās ārstēšanas vadlīnijās, un Latvijā jau šobrīd šos izmeklējumus atsevišķi pacienti saņem par savu naudu.

Dins Šmits, REPHARM ģenerāldirektors: “Lai sekmīgi ārstētu vēzi, liela nozīme ir agrīnai diagnostikai, progresīvām ārstēšanas metodēm un jaunākās paaudzes zālēm. Diemžēl Latvijas ekonomiskā situācijā ne visi vēža pacienti var atļauties mūsdienīgas metodes, kas palīdz ne tikai savlaicīgi diagnosticēt vēzi, bet arī pielāgot efektīvāko ārstēšanu. Īstenojot mūsu labo mērķu programmu “Dzīvo tālāk!”, sadarbībā ar “O fonds” mēs nodrošinām iespēju ikvienam limfomas pacientam veikt PET/CT diagnostiku bez maksas. Tas ļaus savlaicīgi veikt diagnostiku un nepieciešamības gadījumā mainīt ārstniecības kursu, glābjot cilvēku dzīvības.”

Limfoma jeb limfmezglu vēzis ir ļaundabīgs audzējs. Ik gadu ekonomiski attīstītajās valstīs limfomas jeb limfmezglu vēža slimnieku skaits pieaug par 4 %. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem Latvijā katru gadu tiek diagnosticēti ap 50 Hodžkina limfomas audzēju un pat līdz 200 cilvēkiem citi limfomas audzēju paveidi. Mirstība no limfmezglu vēža ir salīdzinoši augsta, katru gadu Latvijā nomirst vairāk nekā 100 limfomas pacientu. Visbiežāk nāves cēlonis ir novēlota diagnostika un neefektīvas ārstniecības metodes izvēle.

Marika Kalniņa, radioloģe diagnoste: “Katru gadu Latvijā mirst ap 100 limfomas pacientu, tomēr laicīga un precīza diagnostika un atbilstoša ārstēšana dod pamatotas cerības to mazināt. Pozitronu emisijas tomogrāfija pasaulē plaši tiek lietota onkoloģisku pacientu aprūpē, sevišķi nozīmīga tā ir limfomas slimniekiem. Metode ir aprobēta klīniskajā praksē jau vairākas dekādes, un tās lietojums ir pierādījumos balstīts. Plaši starptautiski pētījumi parāda, ka tā ir standarta metode Hodžkina limfomas un agresīvas ne-Hodžkina limfomas stadijas noteikšanā un terapijas efektivitātes izvērtēšanā, turklāt, salīdzinot ar tradicionāli lietotām metodēm — datortomogrāfiju un kaulu smadzeņu biopsiju —, PET/CT lietojums maina ārstēšanas taktiku 20–30 % gadījumu, kas sniedz pacientiem labākus ārstēšanas rezultātus.”

Programmas “Dzīvo tālāk!” īstenošanai REPHARM izveidojis sadarbību ar pacientu atbalsta fondu “O fonds”, kas nodrošinās limfomas pacientu koordinēšanu PET/CT diagnostikas izmeklējumiem, balstoties uz hematologu konsīlija lēmumu un atzinumu par pacientu nosūtīšanu PET/CT diagnostikai, izvērtējot katra pacienta datus un nozīmēto terapiju. Bezmaksas izmeklējumus būs iespējams veikt Rīgas Stradiņa universitātes Nukleārās medicīnas klīnikā un/vai Latvijas Jūras medicīnas centrā, kas Latvijā nodrošina PET/CT izmeklējumus.

Vilnis Sosārs, “O fonds” padomes loceklis, onkologs ķīmijterapeits, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas centra Paliatīvās aprūpes nodaļas vadītājs: “Viena no “O fonds” prioritātēm ir dažādas onkoloģisko pacientu atbalsta programmas. Esam gandarīti par REPHARM iniciatīvu un atbalstu limfomas pacientiem. Limfomas ārstēšanas kurss nav viegls, un reizēm nepieciešama precīza diagnostika, lai spriestu par terapijas efektivitāti. To nodrošina PET/CT diagnostikas metodes. Ar REPHARM ziedojumu tiks segti izdevumi par PET/CT. Pacientus izmeklējumam noteiks ārstējošie hematologi/onkologi konsīlija ietvaros, iesniedzot pieteikumu “O fonds”. Daudziem pacientiem, kuriem Latvijā līdz šim nebija finansiālu iespēju precīzai diagnostikai ārstēšanas noslēguma posmā, REPHARM un “O fonds” atbalsta programma nodrošinās kvalitatīvu izmeklējumu, kas neapšaubāmi ietekmēs pacientu dzīves kvalitāti.”

2016. gadā REPHARM kopā labdarībai ziedoja un īstenoja sabiedriskus projektus par aptuveni 500 000 eiro. Sabiedriskie projekti galvenokārt saistīti ar ieguldījumu farmaceitu tālākizglītībā un kvalifikācijas celšanā, ziedots dažādu NVO un veselības aprūpes veicināšanas organizāciju atbalstam, piemēram, Latvijas Tuberkulozes fondam, Atbalsta grupai inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem, Latvijas Farmaceitu biedrībai u. c.

Nodrošinot pakalpojumus pilnā veselības aprūpes ciklā — no veselīga dzīvesveida uzturēšanas iespējām līdz diagnostikai un ārstēšanai —, AS REPHARM ir veselības aprūpes jomā strādājošs Latvijas uzņēmumu holdings, kas apvieno AS “Sentor Farm aptiekas” (pārvalda un attīsta “Mēness aptieka” zīmolu), AS “Veselības centru apvienība", SIA “Centrālā laboratorija”, AS “Rīgas farmaceitiskā fabrika” un AS “Recipe Plus”.

 

 

Līga Ribkinska,
AS REPHARM Komunikācijas direktore 15.09.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom