Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     318
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Kaimiņos: Mācīs par bioloģiski vērtīgu koku sakopšanu apdraudējuma novēršanai (0)

Dabas aizsardzības pārvalde aicina ikvienu interesentu uz semināru par bioloģiski vērtīgu koku saglabāšanu un apsaimniekošanu, kas norisināsies 22.septembrī no plkst.10.00 līdz 16.00 Madonā, Rūpniecības ielā 63a.                                    

Semināra dalībniekiem būs iespēja ne tikai klausīties ekspertu stāstījumu par bioloģiski vērtīgu koku saglabāšanas un apsaimniekošanas iespējām, bet arī praktiski dabā vērot bīstama koka sakopšanas demonstrējumu, kurā uzskatāmā veidā tiks parādīts, kā vienas dienas laikā koku, kas kļuvis bīstams, sakopt, padarīt drošu apkārtējai videi un paildzināt tā mūžu.

“Bieži vien vērtīgs koks laika gaitā kļūst par apdraudējumu gan pašiem zemju īpašniekiem, gan garāmgājējiem, gan ēkām. Zemju īpašnieki šādos gadījumos nezina, ko iesākt ar vērtīgo, bet bīstamo koku. Tam jebkurā laikā var nolūst lielie zari, spēcīgākā vējā tas var sagāzties vai iet bojā pavisam. Tāpēc semināra ietvaros paredzēts izskaidrot koku aizsardzības un kopšanas iespējas gan no likumdošanas un teorijas viedokļa, gan arī praktiskā veidā,” stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode.  

Seminārā aicināti piedalīties visi interesenti – vietējie iedzīvotāji, zemju īpašnieki, kuru īpašumos aug vērtīgi koki, pašvaldību pārstāvji, kas ikdienā ar zemju īpašniekiem komunicē par koku kopšanu, a/s “Latvijas valsts meži”, Valsts meža dienesta, a/s “Latvijas Valsts ceļi”, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas u.c. pārstāvji.

Seminārs ir bezmaksas, taču interesentiem nepieciešams iepriekš pieteikties, līdz 19.septembrim rakstot e-pastu uz adresi ilze.sabule@daba.gov.lv.

Seminārs ir viena no īstenotajām aktivitātēm Latvijas vides aizsardzības fonda finansiāli atbalstītajā projektā “ĪADT – dendroloģisko stādījumu aizsardzības statusa nodrošināšana”. Projektu īsteno Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar SIA “Labie koki”.

Paralēli šai aktivitātei projektā tiek izstrādātas vadlīnijas valsts nozīmes dabas pieminekļu – dendroloģisko stādījumu rekonstrukcijas projektu sagatavošanai un ieviešanai, rekonstrukcijas projekti divām valsts nozīmes dendroloģisko stādījumu teritorijām “Bauņu parks” un “Ilzenes parks”, kā arī apkopota informācija un veikta lauka izpēte astoņiem valsts nozīmes dendroloģiskajiem stādījumiem (Ausekļa Ramata Jurģukalna dendroloģiskie stādījumi; Cēres parks; Indrānu parks; Kalētu parks, Ķeipenes parks; Pamūšas parks; Rozališķu parks; Zlēku parks).Informāciju sagatavoja
Elīna Ezeriņa
Dabas aizsardzības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību un
vides izglītības nodaļas vadītāja 18.09.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom