Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     64
             Vakar:      575
            


twitterBlogo arī Tu!
Izglītība: Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca dodas uz Jēkabpili (0)

Aicina uz semināru par skolēnu mācību uzņēmumu veidošanu un attīstīšanu

22. septembrī LIAA īstenotā projekta “Inovāciju motivācijas programma” ietvaros uz Jēkabpili dosies “Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca 2017”.

Šajā Latvijas lielākās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētajā seminārā Jēkabpils un tās apkārtnes skolu skolotāji un skolēni varēs uzzināt par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) veidošanas un attīstīšanas iespējām, iepazīties ar jau strādājošu SMU veiksmes stāstiem un uzklausīt biznesa ekspertu pieredzi.

Seminārā dalībniekus ar saviem biznesa veiksmes stāstiem iedvesmos esošie uzņēmēji, LIAA biznesa inkubatoru pārstāvji, SMU programmas dalībnieki atklās savu pieredzi un ieguvumus, un JA Latvija pārstāvji pastāstīs par iespēju uzsākt uzņēmējdarbību jau skolas laikā. Īpašais viesis — uzņēmēja Ieva Kalve — pastāstīs, kas ir viedā ekonomika un kā tā var palīdzēt veidot inovatīvus un tehnoloģiskus SMU. SMU varēs saņemt individuālas konsultācijas par sava uzņēmuma darbību un attīstību, kā arī dalībniekiem būs iespēja apgūt dažādas ar uzņēmējdarbību un radošo domāšanu saistītas prasmes radošajā RTU Riga Business Schooldarbnīcā. Pasākums norisināsies Jēkabpils Agrobiznesa koledžā no plkst. 10:00 līdz 13:30.

“Skolēnu mācību uzņēmuma programmas kā izglītības metodes efektivitāte nav nevienam vairs jāpierāda. Tā ir neatsverama pieredze, daudzu dzīvei nepieciešamu kompetenču apgūšana un redzesloka paplašināšana, ko jaunieši ar šo metodi iegūst. Ar katru gadu programmas dalībnieku skaits aug, skolēni izrāda arvien lielāku atsaucību un vēlmi darboties, arī tie, kuriem grūtāk ikdienā ir iejusties akadēmiskas izglītības vidē. Programma sevi attaisno ne tikai ar arvien lielākiem kvantitatīvajiem rādītājiem, bet arī saturiskajā ziņā — starp labākajiem Eiropas skolēnu mācību uzņēmumiem gandrīz puse ir no Latvijas, un vairāki no tiem arī pārtop īstos darbojošos uzņēmumos.Noteikti aicinu nākt uz semināriem gan skolēnus, gan skolotājus, lai iedvesmotos un uzzinātu atbildes uz praktiskiem jautājumiem, kā veiksmīgi integrēt šo izglītības metodi mācību procesā,” stāsta Jānis Krievāns, JA Latvija vadītājs.

Dr. phil. Klaudio A. Rivera (Ph.D. Claudio A.Rivera), RTU Riga Business School Balakaura programmas direktors: “RTU Riga Business School jau vairākus gadus atbalsta JA Latvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmu, jo tic, ka tā ir lieliska iespēja jauniešiem apgūt uzņēmējdarbības pamatus un izprast biznesa pasauli. Programmas laikā skolēniem ir iespēja ne tikai izveidot savu uzņēmumu, bet arī iegūt praktiskas zināšanas no pieredzējušiem profesionāļiem gan par to kā darboties vietējā, gan starptautiskajā tirgū.”

“Skolēnu mācību uzņēmumu darbnīca 2017” ir vienas dienas seminārs, kas tūres ietvaros viesojas vairākās Latvijas pilsētās. Pirmais seminārs norisināsies 21. septembrī Liepājā, 22. septembrī Jēkabpilī, 25. septembrī tas dodas uz Cēsīm, 26. septembrī viesojas Daugavpilī, bet 3. oktobrī cikls noslēdzas ar darbnīcu Jūrmalā.

Semināru cikla mērķis ir sekmēt inovatīvas uzņēmējdarbības, kam piemīt izaugsmes potenciāls, attīstību Latvijā, kā arī informēt skolotājus un jauniešus par praktisku uzņēmējdarbības apguves iespēju skolas laikā, iesaistoties Junior AchievementLatvija Skolēnu mācību uzņēmumu programmā un dibinot skolēnu mācību uzņēmumus. SMU programmas ietvaros skolēni mācību nolūkos ražo un pārdod preces vai pakalpojumus, pilnveido saziņas un sadarbības prasmes, attīsta radošumu, finanšu prasmes un uzņēmējspējas.

Pasākums tiek īstenots LIAA projekta ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Skolēnu mācību uzņēmumu programmas ilggadīgs atbalstītājs ir SWEDBANK.

Pieteikšanās anketa semināram Jēkabpilī un pasākuma programma atrodama ŠEIT - http://upload.jal.lv/?id=298.


Par JA Latvija

JA Latvijair sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās. JA Latvija ir viens no 37 Junior Achievement-Young Enterprise Europe un viens no 123 Junior Achievement Worldwide® tīkla biedriem kopš 1991. gada.

Eiropas Komisijaatzinusi JA Latvija par vienīgo pozitīvo iniciatīvu Latvijā, kas ilgtermiņā un metodiski nodrošina jauniešiem uzņēmējdarbības izglītību.
JA Latvija katru gadu nodrošinaEiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu pieejamību aptuveni 70 000 skolēnu visā Latvijā, visos izglītības līmeņos:

· Finanšu pratības ABC — sociālo zinību priekšmeta mācību un metodiskie materiāli 1.–9. klasei.
· Karjeras izglītības programma ĒNU DIENA 1.–12. klasei.
· Skolēnu mācību uzņēmumu programma 4.–12. klasei.
· Līderu programma 10.–12. klasei.
· Start-up programma augstskolu studentiem.
· Kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas skolotājiem.


Jānis Krievāns,
JA Latvija valdes priekšsēdētājs

Lāsma Bundiķe,
Sabiedrisko attiecību konsultante

MRS grupa JA Latvija vārdā 19.09.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom