Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     484
             Vakar:      521
            


twitterBlogo arī Tu!
Veselība: SIA “KATARSE” uzsākusi darbu neiroloģe Sandra Vestermane (0)

Ko dara neirologs?

Neirologs nosaka neiroloģisko slimību cēloņus, bojājuma veidu un vietu nervu sistēmā . Diagnozes noteikšanai nepieciešamas arī dažādas papildus izmeklējumu metodes  (asins analīzes, rentgens, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse, elektrofizioloģiskie izmeklējumi u.c.).

Kā izpaužas neiroloģiskās slimības?

Neiroloģiskās slimības var izpausties ļoti daudzveidīgi. Tie var būt sāpju sindromi dažādās ķermeņa daļās – galvas sāpes, sāpes mugurā, kājās, plecos un rokās. Tie var būt jušanas un kustību traucējumi, tirpšana, reiboņi , līdzsvara traucējumi, apziņas un samaņas traucējumi, krampji. Tie var būt simptomi, kas atgādina citu orgānu slimības, ko pavada trauksme un baiļu sajūta, miega traucējumi un veģeto-distonija.

Kā ārstē neiroloģiskās slimības?

Neiroloģisko slimību ārstēšanā tiek izmantotas un kombinētas dažādas metodes – medikamenti, vingrojumi, fizioprocedūras, masāža, ķirurģiskas manipulācijas. Tāpēc neirologam ir ļoti svarīga laba sadarbība ar citiem speciālistiem, piem., fizioterapeitiem, fizikālās medicīnas un rehabilitācijas ārstiem, neiroķirurgiem, endokrinologiem, psihoterapeitiem, ģimenes ārstiem u.c.

Diemžēl ir arī tādas nervu sistēmas slimības (piem., Parkinsona slimība, multiplā skleroze, amiotrofā laterālā skleroze, smadzeņu infarkti, u.c. slimības), kuras izraisa neatgriezenisku nervu šūnu bojāeju, un līdz ar to tās nav iespējams pilnībā izārstēt, bet ir iespējams uzlabot dzīves kvalitāti, atvieglot ciešanas, mazināt simptomus.

Ārstēšanas rezultāti

Labus ārstēšanās rezultātus nodrošina ne tikai neirologa kompetence un augsta kvalifikācija, bet arī aktīva pacienta un reizēm arī pacienta piederīgo iesaistīšanās ārstēšanās procesā, pietiekoša motivācija un abpusēja - ārsta un pacienta -  savstarpēja uzticēšanās un sadarbība.

 

Pieraksts pa telefonu 65231589. 23.09.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom