Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     443
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Noderīgi: Apple sejas identificēšanas tehnoloģijas drošības aspekti (0)

iPhone nesen ir piedzīvojis lielas pārmaiņas. Iespējams, visuzskatāmākais ir sākumpogas trūkums. Tā ir: Apple jaunākajam flagmaņviedtālrunim iPhone X nav pirkstu nospiedumu skenera (tā dēvētā Touch ID). Tas ir aizstāts ar ko citu, ko sauc par Face ID. Tie, kas skatījās Apple prezentāciju, jau kaut kādā mērā ir pazīstami ar Face ID, bet KasperskyLab eksperti sniegs nelielu ieskatu šajā tehnoloģijā un tad pievērsīsies jomai, ko mēs vienmēr paturam prātā, — drošībai.

Īsi sakot, AppleFace ID ir tehnoloģija, kas tiek izmantota, lai pazītu lietotāja seju un atbloķētu jauno iPhone, kā arī apstiprinātu maksājumus, salīdzinot lietotāja sejas skatu ar attēlu, kas ir saglabāts iPhone atmiņā. Lai to veiktu, iPhone X izmanto īpašu kameru ar nosaukumu TrueDepthCamera. Līdzās parastai uz priekšu vērstajai kamerai, mikrofonam, skaļrunim, tuvuma un apgaismojuma sensoram tālrunim ir trīs jaunumi:infrasarkano staru kamera, prožektorgaismeklis un punktu projektors. Šīs trīs jaunās detaļas veido TrueDepth kameru, kas attēlo jūsu seju un uzņem īpašus trīsdimensijuattēlus, kas tiek izmantoti jūsu autentificēšanai.

Tagad, kad mēs zinām, kā darbojas Face ID, aplūkosim, kā tas atšķiras no tradicionālajām sejas pazīšanas metodēm, kas, kā mēs norādījām iepriekš, ir diezgan nedrošas. Pirmkārt, fotogrāfijas neapmāna Face ID — uz plakaniem attēliem trūkst infrasarkano punktu trīsdimensiju attēla. Salīdzinājumam SamsungFaceUnlock, kas ir ieviests uzņēmuma jaunākajos tālruņos, tika vienkārši piemuļķots ar pašportretiem.

Otrkārt, Apple apgalvo, ka tas pat ir pārbaudījis Face ID ar maskām, kas būtībā bija cilvēku seju kopijas, tomēr Face ID bija nepiekāpīgs un neļāva nevienam, izņemot īpašnieku, izmantot ierīci.

Treškārt, nav jāraizējas, ka kāds nozags jūsu seju — Face ID uzņemtie attēli tiek glabāti Apple īpašā līdzprocesora, ko sauc par SecureEnclave, šifrētajā atmiņā. Tie tiek apstrādāti tikai ierīcē un nekad netiek sūtīti uz Apple serveriem vai kaut kur citur. Arī apstrādes gaitā tie neatstāj SecureEnclave, tāpēc neviena lietotne nevar iegūt piekļuvi jūsu sejas skenējumiem.

Tomēr viens no drošības pētniekiem jau ir atradis ievainojamību SecureEnclave. Ievainojamība tika novērsta, taču tas nenozīmē, ka nebūs citas — un nākamā var būt tāda, ko uzbrucējs var apiet vai izmantot, lai noplūdinātu jūsu datus.


Par KasperskyLab
KasperskyLab ir pasaulē lielākais informācijas drošības jomā strādājošais privātuzņēmums un viens no visstraujāk augošajiem aizsardzības risinājumu piegādātājiem. Uzņēmums ir viens no četriem nozīmīgākajiem galiekārtu lietotāju IT drošības risinājumu ražotājiem pasaulē (IDC, 2014). Kopš 1997. gada KasperskyLab rada inovatīvus un efektīvus aizsardzības risinājumus un pakalpojumus lielām korporācijām, maziem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī mājas lietotājiem. KasperskyLab ir starptautisks uzņēmums, kas darbojas gandrīz 200 pasaules valstīs un teritorijās; tā tehnoloģijas aizsargā vairāk nekā 400 miljonu lietotāju visā pasaulē.

 

Irīna Borovaja,
KasperskyLab
sabiedrisko attiecību konsultante Latvijā 26.09.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom