Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     514
             Vakar:      580
            


twitterBlogo arī Tu!
Kultūra: Kad Kalifornijas sapņi piepildās: La La Land (0)

Džezs, dejas, zelta Holivudas šarms un aizkustinošs mīlas stāsts – to visu jaunajam režisoram Damjēnam Šazelam izdevies apvienot pēdējo gadu labākajā un atzinīgi vērtētajā mūziklā La La Land: Kalifornijas sapņi. Zelta Globusiem un Oskariem apbalvotā filma ar Emmu Stounu un Raienu Goslingu galvenajās lomās tagad ir pieejama pakalpojumā Viaplay.

La La Land – vietējā sarunvalodā apzīmē Losandželosu.

Saskaņā ar filmas autoriem, nosaukums La La Land ir ne tikai Losandželosas apzīmējums vietējā sarunvalodā, bet arī idioma «aizmiršanās sapņu pasaulē, prom no skarbās realitātes» - tieši šī tematika caurvij visu filmu.

Viņi satikās miljonu pilsētā Losandželosā, kur autovadītāji, karstot sastrēgumā uz pilsētas apvedceļa, mēdz dejot un dziedāt. Un kādēļ gan ne, tā taču ir mūžam saulainā sapņu zeme Kalifornija! Šādi sākas smeldzīgi saldais Mias (Emma Stouna) un Sebastjana (Raiens Goslings) stāsts par dzīšanos pakaļ sapnim un aizkustinošu mīlestību, bez nevienas ciniskas notis. Mia vēlas kļūt par aktrisi, bet pēc neveiksmīgām kino atlasēm viņa slavenībāmpasniedz kafiju kinostudijas kafejnīcā. Savukārt Sebastjans ir džeza pianists, romantiķis un neveiksminieks, kas sapņo uzstāties lielos koncertos, taču spēlē klavieres šaubīgos bāros.Viņi atbalsta viens otru, palīdzot pārvarēt grūtības ceļā uz slavas virsotniun galu gala saprot, kad ir laiks atlaist otra roku. La La Land ir gaumīgs vizuāls un audiāls ceļojums Holivudas zelta laikmetā, kino mīļitajāsajutīsarī Eiropas 50.-60. gadu kino un mūziklu ietekmi: Šerbūras lietussargi, Rošforas meitenes, Dziesmiņa lietū u. c.

Rekordliels apbalvojumu skaits!

Apbalvojumi Venēcijas un Toronto kinfestivālos, rekordliels Zelta Globusu skaits (7) un sešas Amerikas Kinoakadēmijas balvas un neskaitāmas nominācijas paceļ šo mūziklu vienā līmenī ar tādām atzītām kino pērlēm kā Titāniks un Viss par Ievu.

Damjēns Šazels kļuva par visu laiku jaunāko režisoru, kas saņēmis Oskaru par labāko režiju. Režisoram ir vien 32 gadi unviņš pats ir izbijis mūziķis. Tieši komponista Džastina Harvica džeza improvizācijas nodrošināja filmai Kinoakadēmijas balvu par labāko skaņu celiņu un labāko dziesmu: Cityof Stars.

Lai piedalītos mūziklā, Raiens Goslings pat iemācās spēlēt klavieres!

Kanādiešu aktieris Raiens Goslings pats atskaņoja visus filmā izmantotos klavieru priekšnesumus,bezdublieru palīdzības. Lai to panāktu, viņš, bez iepriekšējās pieredzes,trenējās klavierspēlē 2 stundas dienā 6 dienas nedēļā.Savukārt, atlikušo laiku viņš pavadīja kopā ar Emmu Stounu (filmas Kalpone, Laipni lūgti Zombijzemē!) neskaitāmās deju un dziedāšanas nodarbībās, lai varētu tik brīvi un šarmanti izpildīt visas filmas dziesmas un dejas.Ieguldītās pūles abiem aktieriem vainagojās ar Kinoakadēmijas balvām par labāko vīriešu un sieviešu lomu. Emmai Stounai iepriekš jau ir bijusi pieredze mūziklos – viņas karjerā bija periods, kad viņa 8 reizes nedēļā dziedāja un dejoja Brodvejas mūziklā Kabarē.           

Video satura platforma Viaplay nemitīgi papildina savu pilnmetrāžas filmu piedāvājumu ar svaigākajiem kino jaunumiem. Reģistrējies Viaplay un izbaudi lieliskas filmas un seriālus bez reklāmām, jebkurā laikā, jebkurā vietā, pirmās 30 dienas bez maksas!

 

Līna Kārkliņa,
Viaplay mārketinga un
sabiedrisko attiecību projektu vadītāja 01.10.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom