Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     126
             Vakar:      542
            


twitterBlogo arī Tu!
Pašvaldība: Valsts prezidents sveic Jēkabpils 3.vidusskolas skolēnu Rihardu Borski par izciliem rezultātiem Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē (0)

3. oktobrī Valsts prezidenta kancelejā, Rīgas pilī tika sveikti 27 Latvijas skolēni no Cēsīm, Daugavpils, Jelgavas, Jēkabpils, Jūrmalas, Rīgas un Ventspils, kuri šovasar piedalījās astoņās starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs - fizikā, ķīmijā, bioloģijā, informātikā, matemātikā, ģeogrāfijā, filozofijā un "Genius" olimpiādē.

Skolēni uzrādīja izcilus rezultātus, atvedot mājās trīs zelta, trīs sudraba, 14 bronzas medaļas un trīs atzinības rakstus.

Apbalvojumu par izciliem rezultātiem saņēma arī Jēkabpils 3.vidusskolas 12. klases skolnieks Rihards Borskis, kurš Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē Serbijas galvaspilsētā Belgradā izcīnīja bronzas medaļu. Riharda Borska ģeogrāfijas skolotāja ir Santa Svile.

Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē piedalījās vairāk nekā 160 dalībnieki no 41 valsts, un Latvijas izlase tajā guva lieliskus panākums– medaļas ieguva visi četri izlases pārstāvji. Valstu komandu ieskaitē Latvija iekļuva labāko desmit skaitā.

"Patiesu izcilību nav iespējams izstāstīt, bet to var parādīt iedvesmojošs piemērs. Daloties ar savu pieredzi, jūs iedrošināsiet daudzus citus jauniešus apzināties savas stiprās puses un jomu, kurā pilnveidoties un sasniegt savu zināšanu virsotnes," teica prezidents Vējonis, piebilstot, ka Latvijas jaunieši - starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu dalībnieki ir zinošas un brīvas personas, kas ar savām zināšanām jau šodien veido un arī nākotnē veidos stipru Latviju.

Valsts prezidents pateicās arī vecākiem, skolotājiem un atbalstītājiem par viņu spēju jauniešus motivēt neapstāties pie jau sasniegtā, izvirzīt jaunus mērķus un tos sasniegt.

Rihards Borskis Pasaules ģeogrāfijas olimpiādē piedalījās arī 2016. gadā Ķīnas Tautas Republikas galvaspilsētā Pekinā. Pagājušajā gadā Āzijas ģeogrāfu pārākums liedza Latvijas izlases dalībniekiem pārvest mājās medaļas.


Informāciju sagatavoja
Ieva Gādmane,
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Jaunatnes lietu speciāliste 05.10.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom