Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     141
             Vakar:      542
            


twitterBlogo arī Tu!
VUGD ziņas: Vakardien ugunsgrēkā Engurē cieta cilvēks (0)

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 17.oktobra plkst. 6.30 līdz 18.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Vakardien plkst. 11.46 VUGD saņēma izsaukumu uz Vītiņu ielu Aucē, kur divstāvu  neapsaimniekotas ēkas pirmajā stāvā dega atkritumi 4m2 platībā. Plkst. 12.16 ugunsgrēks likvidēts.

Plkst. 12.34 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Engures novadu, kur uz autoceļa Tukums – Kolka bija notikusi divu automašīnu sadursme un tika ziņots par automašīnā iespiestiem cilvēkiem. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja vienā no sadursmē iesaistītajām automašīnām iespiestu sievieti un nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem.

Plkst. 18.46 tika saņemts izsaukums uz Skolas ielu Engurē, kur četrstāvu dzīvojamā mājā bija redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka četrstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī bija piededzis ēdiens 0,2m2 platībā. Ugunsgrēku likvidēja mājas iedzīvotāji, iekļūstot dzīvoklī un noņemot piedegušo ēdinu no plīts. Ugunsgrēkā cieta vīrietis, kurš nodots NMPD mediķiem.

VUGD atgādina, ka dūmu detektors ir iespēja savlaicīgi pamanīt ugunsgrēka izcelšanos! Nereti piedeguša ēdiena izraisītos ugunsgrēkos cietušos un izglābtos cilvēkus no traģēdijas šķir tikai kaimiņu un garāmgājēju modrība, kuri par redzētajiem dūmiem ziņo ugunsdzēsējiem glābējiem. VUGD aicina iedzīvotājus nepaļauties tikai uz kaimiņiem un garāmgājējiem, bet ierīkot savos mājokļos dūmu detektorus! Gadījumā, ja tomēr par ēdienu uz plīts ir sanācis aizmirst, tad dūmu detektors palīdzēs izvairīties no smagas saindēšanās ar dūmiem, jo ar skaņas signāla palīdzību laicīgi ziņos par mājās radušos sadūmojumu. 

Vēl ugunsdzēsēji glābēji vakardien devās uz izsaukumiem, kur Vecumnieku novada Bārbeles pagastā vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m2 platībā, bet Engures novada Smārdes pagastā uz autoceļa Rīga – Ventspils bija nepieciešams atbrīvot brauktuvi no nolūzuša koka.

Kopumā aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 31 izsaukumu – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet 2 no izsaukumiem bija maldinājumi.

 

Anete Strazdiņa
VUGD Prevencijas un sabiedrības
informēšanas nodaļas vecākā speciāliste  19.10.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom