Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     342
             Vakar:      484
            


twitterBlogo arī Tu!
Valstī: Latvijas izcilības saņem prestižo Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas Eiropas b (0)

Otrdien, 24.oktobrī, Rīgā tiks pasniegtas prestižās Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas (European Academy of Sciences and Arts) Eiropas balvas. Lielo Eiropas balvu saņems Eiropas Parlamenta deputāte profesore, Dr.oec. Inese Vaidere. Lai pasniegtu balvas, Latvijā ieradīsies Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas prezidents Felikss Ungers (Felix Unger).

Eiropas Parlamenta deputātei profesorei Dr.oec. Inesei Vaiderei Eiropas balva piešķirta par izciliem sasniegumiem Eiropas vienotības un kultūras vērtību attīstībā, tolerantas komunikācijas veicināšanā un Latvijas identitātes nostiprināšanā.

Pasniedzot šo balvu, tiek novērtēts Ineses Vaideres darbs, pārstāvot Latvijas intereses gan Eiropas Parlamentā, gan ārpus tā - aktīvi iestājoties par Eiropas Savienības fondu pieejamību, veicinot nodarbinātību un uzņēmējdarbību, iepazīstinot Eiropas valstis ar Latvijas kultūras bagātību, iestājoties par patērētāju tiesībām un citiem Latvijai nozīmīgiem jautājumiem, kā piemēram, reģionālā attīstība, Eiropas drošība, vienotas vēstures izpratnes veidošana Eiropā.

Savukārt mazās jeb veicināšanas Eiropas balvas saņems asociētā profesore Dr.soc. Inta Mieriņa par sasniegumiem migrācijas procesu un jaunatnes lietu pētniecībā, kā arī asociētais profesors Dr.chem. Kristaps Jaudzems par nozīmīgiem sasniegumiem biopolimēru, kā arī proteīnu un ligandu mijiedarbību pētījumos ar kodolmagnētiskās rezonanses metodi.

Eiropas balvu Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmija sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju piešķir reizi trijos gados par ievērojamiem sasniegumiem humanitāro zinātņu, veselības aprūpes un medicīnas zinātnes jomās. Balvu piešķir personām, kuru darbība radusi pozitīvu atsauksmi Latvijas sabiedrībā, sekmējusi tās izglītošanu, nacionālās identitātes attīstīšanu un virzību uz eiropeisku kultūras kopību.

Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmija dibināta 1990. gadā Zalcburgā. Tā ir viena no lielākajām domnīcām Eiropā, kas apvieno vairāk nekā 2000 zinātnieku no visas pasaules, dodot ieguldījumu Eiropas vienotībā, veicinot zināšanas, sadarbību un toleranci. Akadēmijas locekļu vidū ir 33 Nobela prēmijas laureāti. Eiropas akadēmiju veido astoņas nodaļas, kas aptver visas zinātņu nozares, kā arī reliģiju.

 

Eiropas Zinātņu un mākslu akadēmijas Eiropas balva tiks pasniegta 24.oktobrī plkst. 15.00 Eiropas Savienības Mājā.

 

Ilze Stengrevica
sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Zinātņu akadēmija 22.10.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom