Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     494
             Vakar:      580
            


twitterBlogo arī Tu!
Sabiedrība: Pieklājība un cieņa ir ikdienas sastāvdaļas (0)

Laikā, kad uzmanību vairāk pievērš bērnu tiesībām un aizmirst par to, ka viņiem ir arī pienākumi, un ka bērns vai pusaudzis ir tāda pati sabiedrības daļa kā jebkurš pieaugušais. Kā palīdzēt viņam saprast, ka ir jāciena savi vecāki, skolotāji, ar sapratni un pieklājīgi jāizturas pret saviem skolasbiedriem un apkārtējiem cilvēkiem? Ko darīt?

Ik pa laikam presē parādās ziņas, kas vēsta, ka noticis kāds incidents (kautiņš, nežēlīga izturēšanās pret mazākajiem, pret dzīvniekiem, vandalisms). Daudzi notiekošajā vaino izglītības sistēmu, ģimeni, sabiedrību, internetu, jebko, lai tikai nav jāatrod patiesie iemesli.

Iemesls ir pavisam vienkāršs – patiesībā ir jāizturas pret citiem tā, kā katrs grib, lai pret viņu izturas. Vienkārši? Jā! Tikai pieaugušajiem šī patiesība bērniem jāprot parādīt ar piemēriem, ar savu izturēšanos pret apkārtējiem.

Protams, ir pietiekami daudz apzinīgu un izpalīdzīgu jauniešu, kuriem nav saskarsmes problēmu, kuri labprāt palīdz citiem, ir vienmēr laipni.

Palīdzēt skolēniem uzlabot saskarsmi var interešu izglītības iestāde „Laimes kalve”, kas piedāvā nodarbības, kuru laikā izskaidro, kas tad ir laba saskarsme, kā rīkoties dažādās situācijās un uzlabot attiecības ar apkārtējiem cilvēkiem. Skolotāji atzinuši, ka skolēni dažreiz vairs “nedzird” viņus, tāpēc lektori “no malas” bieži vien var rosināt bērnus paskatīties uz notikumiem dzīvē, savstarpējām attiecībām starp vienaudžiem un pieaugušajiem no cita skatupunkta.

Interešu izglītības iestāde „Laimes kalve” piedāvā arī nodarbības vecākiem, pedagogiem un citām interešu grupām.

Vita Smiltiņa
Interešu izglītības iestādes „Laimes kalve”
Sabiedrisko attiecību speciāliste 26.10.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom