Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     477
             Vakar:      580
            


twitterBlogo arī Tu!
Sabiedrība: Atjauno virtuālo auto zādzību risku kalkulatoru – riskantajiem pievienojas VW TIGUAN, SUBARU XV un MITSUBISHI OUTLANDER (0)

Lai saglabātu šogad izveidotā virtuālā auto zādzību risku kalkulatoru aktualitāti, apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) un SIA “Autonams” veikusi atjaunojumus, balstoties uz šī brīža Valsts policijas datiem unzādzību tendencēm. Zagļu iekārotāko transportlīdzekļu sarakstam pievienojas VW TIGUAN, SUBARU XV un MITSUBISHI OUTLANDER.

Drošs paliek nedrošs

“Zādzību tendences mainās, turklāt ļoti strauji – automašīnu zīmoli, kuru zādzības risks līdz šim bija tuvu nullei, tagad ir kļuvuši pieprasīti. Mēs apzināmies, ka auto īpašnieki nespēj šīm izmaiņām izsekot, tāpēc uzskatām par savu pienākumu vērst uzmanību uz tām,” komentē Edvīns Panders, SIA “Autonams” valdes loceklis, norādot, ka,lai gan tādi zīmoli kā SUBARU, NISSAN vai KIA skaitliski tiek zagti mazāk, tie lielākoties ir jauni modeļi, kas ražoti laikā no 2015. līdz 2017. gadam. Līdz ar to īpašniekiem tiek radītitikpat lielifinansiāliezaudējumi kā BMW īpašniekiem, kuru spēkrati ir ar senākuizlaiduma gadu–sākot no 2007. līdz 2010.

SIA “Autonams” pieredze liecina, ka kopumā šogad interese par auto drošības sistēmām ir palielinājusies. E.Panders ir pārliecināts, ka sava artava tajā ir arī šovasar izstrādātajam virtuālajam auto zādzību riska kalkulatoram. Atbilstošijaunākajiem zādzību datiem un tendencēm, tajā šonedēļ veiktas izmaiņas. Zagļu iekārotāko spēkratu sarakstam pievienoti arī tādi modeļi kā VOLKSWAGEN TIGUAN, SUBARU XV un MITSUBISHI OUTLANDER.

“Vasaras mēnešos nozagti pieci VW TIGUAN spēkrati, un tas nozīmē, ka šis auto vairs neatbilst zādzību riska kalkulatora zaļajam jeb drošajam segmentam. Zagļi iekārojuši arī MITSUBISHI OUTLANDER un SUBARU transportlīdzekļus, kas vēl pirms teju dažiem gadiem nebija atrodami nozagto automašīnu sarakstos,” norāda E. Panders.

Auto īpašnieku interese ir liela – informācija pieprasīta 30 tūkstoš reižu

“Auto zādzību riska kalkulators ir lieliska iespēja ikvienam transportlīdzekļa īpašniekam virtuāli vien dažu sekunžu laikā noskaidrot sava vai jebkura cita spēkrata zādzības un apzagšanas risku. Mums ir prieks, ka autovadītāji tik tiešām šo iespēju izmanto– kopš jūlija līdz oktobra vidum informācija pieprasīta 30 tūkstoš reižu. Tomēr nedrīkst aizmirst, ka tiek zagti dažāda vecuma un zīmola spēkrati, tāpēcaicināmauto īpašniekus rūpēties par sava auto drošību neatkarīgi no tā, cik pieprasīts tas ir zagļu vidū,” uzsver Kristaps Liecinieks, BALTA Transporta produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītājs.

Visvairāk reižu virtuālajā kalkulatorā zādzības un apzagšanas risks pārbaudīts spēkratiem, kuru izlaiduma gads ir, sākot no 2006. līdz 2008. Par šiem auto informācija pieprasīta 6180 reizes, kas ir 21% no kopējā pieprasījumu skaita, savukārt otrajā vietā ar 20% no kopējā pieprasījumu skaitaierindojas jaunākās paaudzes – 2016. un 2017. gada – transportlīdzekļi. Skatoties pēc zīmoliem, vislielākā interese bijusi par BMW (14%), AUDI (11%), VOLKSWAGEN (11%) un VOLVO (10%) automašīnām, bet populārāko modeļu vidū– BMW 5. sērija, VOLKSWAGEN PASSAT un BMW 3. sērija.

Saskaņā ar Valsts policijas datiem līdz šī gada septembrim reģistrētas705 automašīnu zādzības, no kurām 266 gadījumos auto izdeviesatrast. Lai gan kopējais zādzību skaits valstī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, nav strauji palielinājies, ievērojami pieaugušas jauno automašīnu zādzības – vairāk nekā divas reizes. Ja pērn pirmajos deviņos mēnešos reģistrēti 85 gadījumi, kad nozagti auto, kas jaunāki par 2012. gadu, tad šogad garnadžu rokās nokļuvis jau 181šāds spēkrats. Vēl joprojām kā vienu no galvenajiem riska faktoriem jaunākās paaudzes automašīnu zādzībāmeksperti uzskata bezatslēgu iedarbināšanas sistēmu “KeylessGo”.

Jauno automašīnu zādzību skaita straujais kāpums ir galvenais iemesls arī pieaugušajām apdrošināšanas atlīdzībām – pērn deviņos mēnešos par nozagtajiem transportlīdzekļiem BALTA izmaksājusi650 tūkstošus eiro, savukārt šogad pieteikto atlīdzību apjoms palielinājies trīs reizes, sasniedzot 1,8miljonus eiro.

Par auto zādzību riska kalkulatoru

Virtuālo auto zādzību riska kalkulatoru apdrošināšanas sabiedrība BALTA sadarbībā ar SIA “Autonams” izstrādāja šī gada vasarā. Tā mērķis ir veicināt auto īpašnieku informētību, brīdināt un pievērst uzmanību aktuālajām auto zādzību un apzagšanas tendencēm. Virtuālais kalkulatorsveidots, balstoties uz aktuālajiem Valsts policijas datiem, kā arī apdrošināšanas sabiedrības BALTA un SIA “Autonams” ekspertu novērojumiem par automašīnu zādzību un apzagšanas tendencēm Latvijā. Vienlaikus BALTA un SIA “Autonams” eksperti norāda, ka auto īpašniekiem nevajadzētu pilnībā paļauties uz virtuālā kalkulatora rezultātiempar zemo auto zādzības risku. Virtuālais kalkulators pieejams BALTA un SIA “Autonams” mājaslapā.

Juta Šteinerte,
BALTA Komunikācijas un mārketinga vadītāja

Baiba Brutāne-Ozoliņa,
SIA “Autonams” Auto aizsardzības biznesa vadītāja

  28.10.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom