Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     443
             Vakar:      466
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Izglītība: Jaunā grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle izvēlēta par Latvijas vēstnieci Eiropas profesionālo prasmju nedēļā (0)

Jaunā grafiskā dizainere Katrīna Elizabete Sīle, kas šogad pārstāvēja Latviju un ieguva Ekselences medaļu pasaulē lielākajā jauno profesionāļu meistarības konkursā World Skills Abu Dhabi 2017, ir izvēlēta parLatvijas vēstnieci 2017. gada Eiropas profesionālo prasmju nedēļā, kas šogad notiks 20.-24.novembrī.

Eiropas profesionālo prasmju nedēļu organizē Eiropas Komisija, un tās ietvaros visā Eiropas Savienībā (ES) notiks simtiem pasākumu, lai uzsvērtu ieguvumus, ko profesionālā izglītība un apmācības sniedz visu vecumu cilvēkiem. “Atklāj savu talantu!” ir kampaņas sauklis, un Katrīnas Elizabetes mērķis ir parādīt, ka profesionālā izglītība, apmācībasun mācību prakses – tā ir gudra izvēle, kas palielina iespēju iegūt augstas kvalitātes darbu.

Katrīna Elizabete Sīle ir viena no vēstnieku grupas, kas pārstāv dažādas ES dalībvalstis un ir brīvprātīgi pieteikušies, lai savās valstīs stāstītu par profesionālās izglītības un apmācības nozīmi. Katrīnu Elizabeti Sīli šai godpilnajai lomai izvēlējusies Eiropas Komisija un Latvijas varas iestādes, ņemot vērā viņas iedvesmojošo piemēru.

“Profesionālā izglītība ir ļoti labs sākums, lai izzinātu sevi un savas vēlmes. Tā ļauj ikvienam paplašināt savas iespējas. Tālāk no katras vietas jāpaņem, cik daudz ir iespējams, – jāizjautā pasniedzēji, jāpiedalās aktivitātēs un jāpārbauda savas robežas. Kad skaidrs ir profesijas virziens, ar degsmi sirdī jāiet tajā iekšā, paņemot līdzi pieredzi, zināšanas un prieku. Kā arī jāatceras, ka izglītoties un sekot savam talantam var jebkurā vecumā!” uzsver kampaņas vēstniece Latvijā Katrīna Elizabete Sīle.

Marianna Tisena (Marianne Thyssen), ES nodarbinātības, sociālo jautājumu un mobilitātes komisāre, norāda: "Padarīt profesionālo izglītību un apmācības par pirmo, nevis otro izvēli – tasir Eiropas profesionālo prasmju nedēļasgalvenais uzdevums.”

Ar viņu vienisprātis ir Jirki Katainens (Jyrki Katainen), Eiropas Komisijas viceprezidents darba vietu, izaugsmes, investīciju un konkurētspējas jautājumos, kurš piebilst: “Viskonkurētspējīgākās valstīs Eiropas Savienībā un pasaulē ir tās, kas visvairāk iegulda prasmēs.”

FAKTI

 

Statistikas dati par profesionālo izglītību un apmācībām Latvijā:

  •  39,8%vidusskolēnu Latvijā ir iesaistīti vidējā profesionālajā izglītībā un apmācībā (2015);
  • personām, kas nesen pabeigušas profesionālo izglītību un apmācības[1], vidējais nodarbinātības līmenis Latvijā ir74,8% (2016);
  • 100% vidējās profesionālās izglītības un apmācības iestāžu audzēkņu Latvijā piedalās uz darbu balstītās mācībās (2015);
  • pieaugušo ar zemu darba kvalifikāciju [2] īpatsvars ir 9,3% (2016);
  • 7,3% pieaugušo Latvijā piedalās apmācībās(2016).

Avots: VocationalEducationandTrainingStatistics, Eurostat (2016)

 

Statistikas dati par profesionālo izglītību un apmācībām Eiropā:

  • Profesionālās izglītības un apmācības programmas uzlabo Jūsu darbā iekārtošanas iespējas: Eiropas Savienības iedzīvotājiem, kas nesen pabeiguši profesionālo izglītību un neturpina izglītību vai apmācību, vidējais nodarbinātības līmenis ir 73% (DG EAC, EducationandTrainingMonitor 2016).
  • Vairāk nekā 30 miljoni pieaugušo ir ieguvuši izglītību vai tika apmācīti 2016. gadā 28 ES dalībvalstīs [1] (Eurostat, Lifelonglearningstatistics). 
  • 1 no 4 pieaugušajiem Eiropā ir “iekritis” t.s.  zemās kvalifikācijas slazdā, nespēdams atrast darbu vai gūt panākumus savā karjerā. Profesionālā izglītība un apmācības piedāvā izeju no šīs situācijas un sniedz daudzus labumus gan darba devējiem, gan indivīdiem (OECD and EC, TheSurveyofAdultSkills PIAAC 2016).

 

Pērn 1. Eiropas profesionālo prasmju nedēļas ietvaros visā Eiropā notika gandrīz 1000 pasākumu,  kuros piedalījās aptuveni 1 miljons dalībnieku. Sagaidāms, ka 2017. gadā Eiropas profesionālo prasmju nedēļa piesaistīs vēl vairāk dalībnieku. Pērn kampaņas mirkļbirkas #EUVocationalSkills un #DiscoverYourTalent sasniedza vairāk nekā 10,5 miljonus cilvēku.

 

Toms Briedis,
vecākais PR konsultants

 


[1]20-34 gadu vecumā, Eurostat

[2]kuru izglītība ir zemāka par sākumizglītību un zemāko vidējo izglītību, Eurostat

[1]2016. gadā 28 ES dalībvalstīs izglītības procesā vai apmācībā piedalījušos personu vecumā no 25 līdz 64 gadiem īpatsvars bija 10,8 %. Pārskata periods dalībai izglītības procesā vai apmācībās ir četras nedēļas pirms intervijas, kā parasti notiek darbaspēka pētījumos. 08.11.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom