Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     15
             Vakar:      466
            


twitterBlogo arī Tu!
Viedoklis: LTRK aicina nepieļaut partijas “Vienotība” virzītos grozījumus Veselības likumā, kas paredz tirgus kropļošanu (0)

Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) kategoriski iestājas pret partijas “Vienotība” pēdējā brīdī iesniegtiem un virzītiem priekšlikumiem veselības finansēšanas kārtībai,paredzot, ka turpmāk valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus, drīkstēs sniegt tikai valsts un pašvaldību iestādes, tieši un nesamērīgi diskriminējot privātās medicīnas iestādes, kas līdz šim veiksmīgi sniegušas pakalpojumus pacientiem.

Pašreiz valsts pasūtījumu īsteno arī ģimenes ārstu prakses, mākslīgās apaugļošanas klīnikas, bērnu zobārstniecības klīnikas, laboratoriskie izmeklējumi, utt. Tie ir medicīnas pakalpojumi, kuros uzņēmēji gadiem ilgi investējuši līdzekļus, lai spētu pacientiem nodrošināt dažādusaugstas kvalitātes medicīnas pakalpojumus, kuru sniegšanā līdz šim valsts nav vēlējusies iesaistīties. LTRK norāda, ka gadījumā, ja turpmāk šos pakalpojumus varēs sniegt tikai valsts un pašvaldību iestādes, tas ne tikai būtiski kropļos konkurenci, piešķirot nepamatotu priekšrocību publiskajam sektoram, bet arī radīs ievērojamus zaudējumus uzņēmējiem un vislielākais kaitējums tiks nodarīts pacientam, kas nevarēs savlaicīgi saņemt valsts apmaksātus medicīnas pakalpojumus.

Šobrīd valsts un pašvaldību iestādes nevar nodrošināt visu valsts apmaksāto medicīnas pakalpojumu sniegšanu - trūkst gan nepieciešamo iekārtu, gan darbaspēka, gan intereses sniegt sarežģītus, dārgus pakalpojumus, tādēļ līdz šim daļa no tiem tika deleģēta privātajam sektoram. “Ja tiks realizēti “Vienotības” iesniegtie priekšlikumi, tad jārēķinās, ka vispirms tiks bezjēdzīgi tērēta valsts nauda, lai šos pakalpojumus vispār varētu nodrošināt, bet līdztekus arī pilnībā tiks sagrauts privāto pakalpojumu segments, kas veidots gadiem, investējot līdzekļus un nodrošinot augstu kvalitāti, speciālistu piesaistīšanu un apmācību,” saka LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Pašreiz valsts no privātām medicīnas iestādēm pērk aptuveni trešdaļu pakalpojumu, kas nozīmē, ka tās spēja nodrošināt nepieciešamo medicīnas aprūpi nav pilnībā iespējama un izveidots pietiekoši labi funkcionējošs modelis, sadarbojoties ar uzņēmējiem.

Aicinām deputātus pieņemt atbildīgus lēmumus un nekropļot konkurenci, atsakoties no “Vienotības” iesniegtajiem likuma grozījumiem, kas paredz priekšroku dot valsts un pašvaldību iestādēm.

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. Pēc biedru skaita LTRK ir lielākā uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies vairāk nekā 2000 individuāli biedri un vairāk kā 60 uzņēmēju biedrības. LTRK individuālo biedru – uzņēmumu – apgrozījums 2014.gadā pārsniedza 17,5 miljardus eiro.

LTRK pārstāv savu biedru - uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LTRK ir pilntiesīga starptautiskā tirdzniecības un rūpniecības kameru tīklojuma - vairākus gadu simtus darbības pieredzi uzkrājušo un daudzu miljonu visas pasaules uzņēmēju apvienojošo Eiropas Tirdzniecības un rūpniecības kameru asociācijas (EUROCHAMBRES) un Starptautiskās Tirdzniecības palātas (ICC) - biedre.

Biedrība ir viena no vecākajām Latvijas nevaldības organizācijām – LTRK ir uzņēmēju balss un atbalsts jau vairāk nekā 80.gadu!

 

Rūta Grikmane
Sabiedrisko attiecību konsultante

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera 22.11.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom