Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     182
             Vakar:      507
            


twitterBlogo arī Tu!
VUGD ziņas: Neapdomība ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku bojāejai ugunsgrēkos (0)

Analizējot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) aizvadīto mēnešu statistiku par ugunsgrēkos cietušajiem un bojāgājušajiem cilvēkiem, var secināt, ka teju visi gadījumi ir saistīti tieši ar neuzmanīgu rīcību ar uguni – nezināšana, neuzmanība, neapdomīga rīcība vai pārgalvība noved pie traģiskiem ugunsgrēkiem. VUGD norāda, ka lielu daļu traģisko nelaimju varēja novērst, ja vien tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības.

VUGD apkopotā statistika liecina, ka šogad ugunsgrēkos dzīvību zaudējis 71 cilvēks, bet no oktobra sākuma ugunsgrēkos gāja bojā 16 cilvēki. Kā iespējamos ugunsnelaimju izcelšanās iemeslus var minēt neuzmanīgu smēķēšanu, apkures ierīču nepareizu ekspluatāciju, bez uzraudzības atstātu piedegušu ēdienu un konkrētus ugunsdrošības pārkāpumus, izmantojot atklātu uguni.

Diemžēl traģiski ugunsgrēki ar cietušajiem un bojāgājušajiem ir VUGD ikdiena un lielākoties ugunsgrēki ar bojāgājušajiem ir izcēlušies tieši cilvēku bezatbildības un neapdomības dēļ – daļu no šiem ugunsgrēkiem varēja novērst, ja cilvēki rīkotos atbildīgi un ievērotu elementāras ugunsdrošības prasības, kā piemēram, nesmēķētu gultā, pie krāsns nenovietotu degtspējīgus priekšmetus vai mēbeles, un nelietotu bojātas krāsnis.

Lai gan Zemgales reģionā oktobrī un novembrī nav gājuši bojā cilvēki, tomēr visa gada statistika liecina, ka 11 cilvēku dzīvības izdzisušas tieši Zemgalē. Šogad liktenīga bija kāda nakts, kad ugunsgrēkā Pļaviņu novadā dzīvību zaudēja divi brāļi. Kā iespējamais ugunsgrēka iemesls tiek minēts ugunsdrošības pārkāpums, izmantojot atklātu uguni – tā visticamāk bija bez uzraudzības atstāta degoša svece. Diemžēl šis ir gadījums, kad skaistā un mierpilnā sveču liesma pārauga postošā ugunsgrēkā ar bojā gājušiem cilvēkiem. Iespējams brāļus varēja glābt dūmu detektors, kas ar spalgu skaņu viņus pamodinātu no miega un dotu iespēju izglābties.

Lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas. Tāpēc VUGD aicina parūpēties par sevi un saviem līdzcilvēkiem, ievērojot pašus svarīgākos drošības padomus:

  • Tā kā lielākā daļa no traģiskiem ugunsgrēkiem notiek tieši sākoties aukstākam laikam, tāpēcsākoties apkures sezonai, aicinām iedzīvotājus iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus;
  • Lai malkas plītis padarītu ikdienas lietošanā drošas, tām periodiski nepieciešama atjaunošana, rūpīgi aizsmērējot radušās plaisas, nomainot izdegušo cepeškrāsni, nostiprinot durtiņas un nenovietojot blakus viegli uzliesmojošus priekšmetus;
  • Atcerieties, ka smēķēšana gultā ir bīstama un apdraud ne tikai jūsu, bet arī apkārtējo cilvēkudzīvību;
  • Gatavojot ēdienu, neatstājiet to bez uzraudzības;
  • Nelietojiet bojātas elektroierīces.

 

Un pats svarīgākais, kas ir jāatceras – ja izcēlies ugunsgrēks vai radies cits apdraudējums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

 


Ilze Dāme Birziņa
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa 25.11.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom