Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     121
             Vakar:      542
            


twitterBlogo arī Tu!
VUGD ziņas: Aizvadītajās dienās ugunsdzēsējiem glābējiem Zemgalē 18 izsaukumi (0)

Laika posmā no šī gada 24.novembra plkst. 6.30 līdz 27.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 10 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.

Aizvadītajās dienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros Jaunjelgavas novadā un Ozolnieku novadā dega sodrēji ēkas dūmvadā 1m2 platībā, Vecumnieku novadā dega starpstāvu pārsegums 1m2 platībā, bet Jelgavā 0,5m2 platībā dega ražošanas iekārtas elektromotors. Platības ziņā lielākais ugunsgrēks bija izcēlies Jelgavas novada Valgundes pagastā, kur 20m2 platībā dega atkritumi. Izsaukums uz notikuma vietu saņemts plkst. 19.25, bet plkst. 20.21 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien plkst. 21.11 VUGD saņēma izsaukumu uz Dobeles novada Naudītes pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pirmā stāva dzīvoklī notika nepareiza apkures sistēmas ekspluatācija, kā rezultātā sadūmojums bija kāpņu telpā un dzīvoklī. Sadūmotās telpas tika izvēdinātas.

VUGD atgādina, ka pirms apkures sezonas sākuma ir jātīra sodrēji no dūmeņiem un krāšņu un pavardu dūmkanāliem, ko vislabāk izdarīs atbilstoši apmācīts vai sertificēts skursteņslauķis, taču, ja privātmāju saimnieki zina, kā veikt skursteņu tīrīšanu, viņi to var veikt arī paši. Līdzās tam reizi piecos gados jāveic arī visas apkures sistēmas tehniskā stāvokļa novērtējums, ko var veikt sertificēts speciālists.

Palīdzot nelaimē nonākušiem dzīvniekiem, naktī uz sestdienu ugunsdzēsēji glābēji Engures novada Lapmežciema pagastā no akas izcēla tajā iekritušu suni.

Visā Latvijā aizvadītajās brīvdienās VUGD saņēma 50 izsaukumus – 27 uz  ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.

 

Ilze Dāme Birziņa
VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļa 28.11.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom