Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     119
             Vakar:      542
            


twitterBlogo arī Tu!
Sabiedrība: Reirs: Pensionāriem ir jāsaņem viensprocents no bērnu samaksātajiem sociālajām iemaksām (0)

 

Trešdien, 29. novembrī, labklājības ministra Jāņa Reira vadībā notika šogad beidzamā Senioru lietu padomes sēde.

Tā laikā seniori tika iepazīstināti ar aktualitātēm pensiju jomā, jaunāko statistiku un sagaidāmajām izmaiņām 2018. gadā, kad paredzēta vecuma pensiju pārskatīšana (indeksācija), ņemot vērā apdrošināšanas stāžu, kā arī plānots paaugstināt piemaksas apmēru par vienu apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1996. gadam. Sarunas laikā labklājības ministrs vēlreiz akcentēja, ka Latvijā joprojām viena trešā daļa strādājošo sociālās apdrošināšanas iemaksas maksā no minimālās vai vēl mazākas algas.“Joprojām uzstāju uz savu priekšlikumu, ka pensionāriem papildus jau esošajām pensijām ir jāsaņem viensprocents no bērnu samaksātajiem sociālajām iemaksām. Šāda sistēma gan veicinās nodokļu maksāšanu, gan paaudžu solidaritāti,” uzsvēra Reirs.

Veselības ministrijas pārstāvis prezentēja klātesošajiem jauno Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu, arkuru paredzēts sākt jaunās veselības aprūpes sistēmas ieviešanu. Sarunā par jauno veselības finansēšanas modeli tika uzsvērts, ka senioriem ļoti aktuāls ir jautājums par zobārstniecības pakalpojumu pieejamību, jo tas ne vien uzlabo cilvēku dzīves kvalitāti, bet ir arī tieši saistīts ar vispārējo veselības stāvokli. Tika nolemts, ka par šo jautājumu tiks runāts kādā no nākamajām Senioru padomes sēdēm, kad varētu tikt veidots reāls plāns un iezīmēti modeļi, kā šo problēmu risināt.

Senioru lietu padome izveidota 2013. gadā. Tās sastāvā ir pārstāvji no senioru organizācijām, ievērojot reģionālo pārklājumu (Latvijas pensionāru federācijas, Latvijas Senioru alianse, Rīgas aktīvo senioru alianse), Labklājības ministrijas, Veselības ministrijas, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, kā arī Pārresoru koordinācijas centra.

 

Informāciju sagatavoja
Egils Zariņš, Labklājības ministrijas
Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists 01.12.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom