Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     308
             Vakar:      455
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Kultūra: Muzejs saņēmis UNESCO programmas “Pasaules atmiņa”sertifikātu (0)

Jēkabpils Vēstures muzejs ieguvis sertifikātu par papildinājumiem nominācijai “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”. Nominācija ir iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā.


UNESCO programma „Pasaules atmiņa” dibināta 1992. gadā ar mērķi saglabāt pasaules dokumentāro mantojumu, paplašināt piekļuvi tam un veicināt tā izziņu visā pasaulē neatkarīgi no konkrētā dokumenta izcelsmes vietas. UNESCO Latvijas Nacionālā komisija sadarbībā ar Latvijas atmiņas institūcijām 2009. gadā izveidoja programmas Latvijas nacionālo reģistru. Nomināciju iesniegšana notiek reizi četros gados.

 

2017. gada 8. decembrī Jēkabpils Vēstures muzejs saņēma sertifikātu par UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” pildinājumiem nominācijai “Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”.

 

Nominācija papildināta ar Jēkabpils Vēstures muzejā no jauna identificētu Ata Brālīša apsveikumu uz bērza tāss Līgo svētkos, kas sūtīta no Omskas apgabala Nazivajevkas rajona Dzidrai Eidukai Jēkabpilī 20.gadsimta 50.gados.

 

 

“Sibīrijā rakstīto bērza tāss vēstuļu” kolekcijā šobrīd ietilpst 45 vēstules, kas glabājas deviņos Latvijas muzejos. Vēstules tapušas ieslodzījuma un nometinājuma vietās laikā no 1941. līdz 1965. gadam. Tās rakstījuši un saviem tuviniekiem vai draugiem sūtījuši 14 represētie Latvijas un arī Lietuvas iedzīvotāji. Katra Sibīrijā rakstītā vēstule uz bērza tāss ir ne tikai simbolisks represēto cilvēku dzīvesstāstu dokumentējums, bet arī viņu pašcieņas un Latvijas mīlestības apliecinājums.

 

 

Informāciju sagatavoja
Kate Riekstiņa
Jēkabpils Vēstures muzeja
Komunikāciju nodaļas vadītāja 12.12.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom