Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     164
             Vakar:      484
            


twitterBlogo arī Tu!
Izglītība: VIAA 2017. gadā apstiprinājusi Erasmus+ projektus vairāk nekā 19 miljonu eiro apmērā (0)

Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) šogad ir apstiprinājusi Eiropas Savienības (ES) izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programmas Erasmus+ projektus skolu, profesionālās, pieaugušo un augstākās izglītības sektorā ar kopējo finansējumu vairāk nekā 19 miljoni eiro.

Šo summu veido Eiropas Komisijas finansējums mācību mobilitātei un stratēģiskajām partnerībām izglītības un mācību jomā 17,76 miljonu eiro apmērā un valsts budžeta līdzfinansējums augstskolu studentu un personāla mobilitātei – 2,09 miljoni eiro.

Šogad visos izglītības sektoros kopā apstiprināti 163 mobilitātes projekti. To ietvaros 5133 dažādu izglītības sektoru pārstāvji dosies gūt zināšanas un pieredzi ārvalstīs, piedaloties kursos, darba vērošanā vai pieredzes apmaiņā, kā arī docēs, stažēsies, studēs vai izies praksi ārvalstīs.

ĪstenojotErasmus+ projektus, mobilitātē programmas valstīs 2 gadu laikā piedalīsies 2156 studenti, 1037 augstskolu mācībspēki, 253 vispārizglītojošo un 145 profesionālo izglītības iestāžu pedagogi un 980 profesionālo izglītības iestāžu audzēkņi. Smelties pieredzi ārvalstīs dosies arī 35 pieaugušo izglītotāji.

Aktivitātē, kuras ietvaros augstskolām ir iespēja sadarboties ar augstākās izglītības iestādēm ārpus ES un īstenot abpusējas mobilitātes, 2017.gada projektu pieteikumu konkursā 17 Latvijas augstākās izglītības iestādes ieguva iespēju sadarboties ar augstskolām no visas pasaules, uzņemot 169 studentus un 135 vispārējā un akadēmiskā personāla pārstāvjus un nosūtot mobilitātē 28 studentus un 122 vispārējā un akadēmiskā personāla pārstāvjus no Latvijas. Populārākās sadarbības valstis šajā programmas aktivitātē ir Krievija, Ukraina, Izraēla, Kazahstāna, Kosova, Albānija, Indija, Alžīrija, ASV, Bosnija un Hercegovina un Filipīnas. 

Visos izglītības sektoros kopā šogad apstiprināti 122 stratēģisko partnerību projekti par kopējo finansējumu 5,4 miljoni eiro. Lielākā daļa projektu tiks īstenoti skolu sektorā, kurā apstiprinātas 99 starpskolu stratēģiskās partnerības.

VIAA mājaslapā publicēta statistika par 2017. gada Erasmus+ programmas finansējumu, pieteikumiem un apstiprinātajiem projektiem visos izglītības sektoros.

 

Erasmus+ ir ES izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma 2014. – 2020. gadam. Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas Erasmus+ īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā Erasmus+. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.

 

Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
sabiedrisko attiecību speciāliste 19.12.2017Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom