Galvenā         Blogi         Kontakti         Reklāma         Abonēšana         Noteikumi    
 
Login: 
Parole: 

Aizmirsāt paroli?

  Ziņas             Šodien:     234
             Vakar:      683
            


twitterLouisBonny - Louis Bonnydjale25 - Dzīves ritmādjale25 - Na uliceitaly - Kā tu sapņo savu nākotni?
Blogo arī Tu!
Kultūra: Krīt manā pavasarī sarma (0)

20. janvārī plkst. 13.00 bibliotēkā notiks teatralizēta dzejas pēcpusdiena “Krīt manā pavasarī sarma”. Austras Skujiņas lomā iejutīsies dzejniece, radošās apvienības "Literāts" dalībniece Ligita Ābolniece. Noskaņa, mūzika, emocijas, it kā dzejniece būtu tepat, blakām...

 Austra Skujiņa - “Viņai ir 23 gadi. Par viņu nekad neteiks - toreiz, kad viņai vēl bija 23... Viņai ir 23 gadi un būs mūžīgi. Viņa vairs nenovecos. Viņa bija puķe. Bet puķu mūžs ir īss. Un tās visas aiziet rudenī.”

Dzimusi kādreizējā Vidrižu pagastā, tagad Sējas novada “Kraukļos”, mežsarga ģimenē. “Kraukļi” ir bijušas Bīriņu muižas mežsargu mājas pie Bīriņu un Skultes pagastu robežas. Austra bērnībā un skolas gados bija ļoti, ļoti jūtīga un mīļa. Viņa laimē staroja, ja izjuta kāda draudzību, mīlestību, atzinību. Austru Skujiņu vilināja un aicināja pilsēta. Pilsētā it kā sākās Austras jaunā dzīve - te atplaukst viņas dzejas pasaule. Pirmās publikācijas 1926. g., pirmais dzejolis “Sapņi”, pēc tam regulāri laikrakstos publicēti Austras Skujiņas dzejoļi. Viņa darbojusies arī literātu grupās “Trauksme” un “Zaļā vārna”. “Austra bija lieliska sarunu biedre ar asu domāšanu, humora izjūtu, asprātīga, atjautīga. Viņas galvā it kā iebūvēta IBM mašīna ar ātrām, precīzām, trāpīgām atbildēm.“ (māsas Hertas Zāmueles atmiņas). Austrai Skujiņai bija daudz draugu - īpaši jaunie, apdāvinātie dzejnieki: Jānis Grots, Aleksadrs Čaks, Jānis Sudrabkalns, Valdis Lukss.

jgb 18.01.2018Komentārs
Copyright Jēkabpils rajona neatkarīgais laikraksts.

Web site engines code is Copyright © 2002 by PHP-Nuke

Developed by vl-web studio and SIA AZcom